@Kunick (18.02.2018 00:11): Co tak sleduju rumory, nejspíš se to dozvíme už letos, údajně se osmá generace už překládá :)

Pořád mi tu leží nedohrané původní Sun (jsem tak v polovině a ne a ne se k tomu dostat), takže ne, nekupoval jsem to. Kámoš to kupoval a říkal, že pokud jsi hrál původní hry, tak se to moc nevyplatí, toho nového obsahu tam prostě moc není (jako příklad mi ukazoval nějaký nový dungeon, který se sestával z jedné chodby, a ten hypovaný Rainbow Rocket je na dvě hodiny hraní). Je to prostě spíš klasická třetí verze než plnohodnotný sequel ve stylu BW2.
@Ronik (18.02.2018 00:01): :D vidím že Gengar je oblíbený všeobecně.
Ona je otázka jak to bude vypadat další díl. Switch jim umožní hodně věcí, tak snad se neutrhnou ze řetězů.

BTW Ultra SuMo jsi hrál? nějak jsem se k tomu zatím nedostal a přemýšlím jestli to koupit nebo ne.
@Kunick (17.02.2018 23:41): To já taky, ale jelikož se mi jich při příběhu nechce trénovat víc (toho jsem si užil dost při budování living dexu), dávám si challenge v každé hře použít úplně jiný tým, abych nehrál furt se Scizorem a Gengarem :)

Změna HMek v SuMo je určitě jedna z nejvíc pozitivních změn, doufám, že zůstane i do další generace.
@Ronik (17.02.2018 23:38): Tak já mám spoustu pokemonů, které mám rád a kdyžý na ně narazím tak nemám to srdce je alespoň chvíli nemít v partě. Ostatně proto mi v Moonu tak vyhovovala změna HMek
@Ronik (17.02.2018 23:28): nevím, přijde mi to efektivnější, mít jednoho, který má své místo jisté, a moci si točit zbytek podle nálady a udržovat třeba 12 oblíbených na slušném lvlu
Já taky nemusím používání HM slavů, v příběhu zas není takový problém mít na Pokémonech jen tři užitečné útoky :) Nejhorší to bylo v Gen4, kde někomu v Game Freaku jeblo a naflákal tam těch HMek rovnou osm na hru (včetně takových zbytečností jako Defog a Whirlpool).
@Kunick (17.02.2018 22:44): vetsina tech HM je uzitecna i v boji, navic mam vzdycky problem najit nekoho, kdo dany move muze pouzit. Najit nekoho pro false swipe bylo peklo, v AS jsem to taky hodil travnimu starterovi.
@Fingon (komentář): Pěkné, jen bych si to netradoval hned na začátku, jak sám píšeš, tybonusové Exp. narušují balanc. A proč máš každý HM u jiného pokemona? Není lepší mít jednoho HM slave?