Tenhle příspěvek si píšu spíš jako záznam sám pro sebe, ale třeba někomu taky pomůže.

Poprvé jsem měl možnost zahrát si nedávno získanou originální hru i s funkčním pokéwalkerem, a proto jsem se rozhodl si splnit dávný sen a odehrát hru i s kompletací celého national pokédexu s dnešními možnostmi.

Jako základ posloužila informace od stromze (díky), že existují fanouškovské servery pro distribuci eventových Pokémonů do hry. Navíc s tím funguje i tradovací služba GTS. Použil jsem jako návod tyto dva odkazy. Mám k dispozici jedno New 3DS XL a jedno klasické 3DS. Jde o to, že se v handheldu nastaví manuálně DNS dle návodu, handheld se připojí na otevřený hotspot bez ochrany, DNS se znovu nastaví i na cartridgi s hrou a pak už by mělo vše fungovat. Hodnoty DNS z návodů mi sice žádné nefungovaly, ale pak někdo pomohl v diskuzi a aktuálně jsem to rozchodil s těmito čísly:
178.062.043.212 (druhý řádek je prázdný).
S tímto základem jsem se mohl pustit do hry.

Tato čtvrtá generace her má možnost tradování pouze mezi hrami HG/SS a DPP. HeartGold jsem nyní odehrál zcela od nuly, ale měl jsem k dispozici dříve odehrané jedno fake Platinum, jedno originál Platinum a jedno fake SoulSilver (pokédex vždy těžce nekompletní). Ostatní hry z této generace mám taky, ale jsou neodehrané či vyresetované. Kupodivu ty fake hry fungují i s těmi online službami, ale moje New 3DS XL je vůbec nedokáže načíst z cartridge, takže zůstaly určené pouze pro 3DS.

Všechny tyto hry mají neuvěřitelně otravné mechaniky k získávání a evolvování Pokémonů. Prvních 251 ještě zůstává relativně dobře dostupných, ale další dvě generace se odemknou až po dohrání hry skrze řadu různých miniher a denních aktivit. Navíc z GTS jde sehnat pouze ten Pokémon, kterého hráč už ve hře aspoň jednou viděl (nepočítá se Battle Frontier), což je úplně na hlavu. Hodně mi to ztížilo získávání exkluzivních pokešů z Diamond a Pearl. Také je ve všech hrách velký nedostatek evolučních kamenů, zejména leaf stonů.
Z eventových monů mi dělal největší problém Manaphy, který není eventový pro Platinum. Získal jsem jeho záznam v Pokémon Mansion a poté se mi ho podařilo vytradovat za jinou legendárku, kterou jsem měl dvakrát.

- Přes GTS jsem vytradoval většinu hůře získatelných pokešů, hodně jsem kvůli tomu breedoval Porygona a startéry, o které je zájem.
- Velkou část pokešů jsem vytradoval mezi konzolemi s mými hrami.
- Získání mnoha vzácných eventových Pokémonů přes DNS je strašně super, a konečně jsem viděl Sinjoh Ruins naživo.
- Značnou část monů jsem nabreedoval a musel jsem nachytat i mraky Pidgeyů a Rattat na moje vlastní vzájemné výměny.
- Zúčastnil jsem se pokéathlonu k získání leaf stonu, ale grind bodů jsem v půlce nakonec vzdal a zvolil raději GTS.
- Vybojoval jsem BP v Battle Frontieru na evoluční předmět pro Gligara, který jinak nejde sehnat.
- Pokéwalker mi hodně pomohl v získání řady pokešů, dost jsem s ním nachodil (funguje jako krokoměr a tamagoči s minihrami).
- Opakovaně jsem využíval Oakovu rádio show na swarmy, chytání v National parku, umisťování předmětů v Safari zóně, Benovy rádio melodie jako vábničku, špionážní aktivity v bažině, poké radar, headbuttování speciálních stromů, chytání na udici nebo rozbíjení kamenů kvůli fosilním nálezům.
- Asi gazilionkrát jsem prošel elite four kvůli levelování pokešů a dvakrát jsem musel stíhat Gym leadery v konkrétní dobu, abych získal jejich číslo, abych jim mohl zavolat a domluvit si s nimi rematch v jinou konkrétní dobu, abych z nich vyrazil konkrétního mona pro zápis, abych ho pak mohl vytradovat. Neustále se mi nedařilo získat Skitty, ale Delcatty už ano právě přes druhý souboj s Whitney. Delcatty měla potom vejce a Skitty je tím pádem poslední Pokémon, kterého jsem potřeboval.
Takže hotovo 493/493.

Profesor Oak mě poté pobavil, protože mi místo certifikátu nabídl možnost se s ním vyfotit, lol. Trvalo mi to kolem 120-130 hodin, ale určitě by mi to šlo rychleji, kdybych měl odehrané i Diamond nebo Pearl. Ale je vidět, že se to dá zvládnout, když na to jsou podmínky.
[přesunuto z komentářů]

@stormz Kde jste sehnal svou kopii hry? Posledních 7 let je to má nejvíc chtěná hra ale strašně špatně se společně s všemi ostatními DS Pokémon hrami sehnávají.
@stromz (12.12.2021 01:00): To je pro mě novinka, dík za info, budu to muset co nejdřív omrknout :) Tu legendární animačku jsem samozřejmě viděl z jiných zdrojů, ale určitě to chci někdy zažít osobně ve hře.
@Tainaru (11.12.2021 23:09): BDSP mi radši ani nepřipomínej, vedle HGSS je to nehezkej kontrast :D
Hele taková perlička - Sinjoh Ruins jsem asi před měsícem na svym 3DSku spustil - spolu se všema ostatníma in-game eventama.
Kvůli nějakýmu glitchi je totiž myslím i aktuálně možný přes nějakou fanouškovskou IP adresu aktivovat prakticky všechny starý Mystery Gifts - a získat tak m.j. legální mythical mony :) A aktivoval se mi tam i ten event se Sinjoh ruins - včetně zdaleka nejvíc mindfuck animaci v historii pokéher ;))
@stromz (komentář): díky komentáři jsem si vzpomněl na Sinjoh Ruins a jak se po ohlášení remaků BDSP spekulovalo o tom, že by se třeba ta lokace nějak v remacích objevila. Teď mě docela mrzí, že se tak nestalo :D
Po několika měsících jsem to znovu zapnul, zjišťoval, kde jsem a co mám dělat, náhodou si chytil Magmara, vybojoval čtvrtý odznak, dostal Strength a zkusmo šel na východ k moomoo farm, cestou jsem ulovil svého oblíbeného Farfetch'da. Nakrmil nemocnou krabičku a zase hru vypnul... Jsem zvědav, jak dlouho bude trvat, než to dohraju...