POD - Planet of Death

02.04.1997

V této legendární futuristické závodní hře se ocitáte na planetě, která se řítí do záhuby. Obyvatelé se z této planety chtějí dostat co nejrychleji a nasedají tedy do vesmírné lodi. Bohužel na lodi je už pouze poslední místo a o to se musíte "poprat" s řadou dalších obyvatel (závodníků). Pravidlo je jediné - kdo přijede první, nasedá.

Hra má na svou dobu vynikající grafiku (cyberpunkový styl). Zakomponování příběhu do hry zvládli autoři velmi dobře a nejde tedy jen o holé (a v tomto případě velmi zábavné) závodění. V GOLD verzi hra obsahuje úctyhodných 32 tratí.

POD je rozhodně zajímavou závodní hrou, především díky velmi zvláštním, někdy až šíleným závodním drahám. Vždy když jsem nevěděla kudy jet, zvolila jsem tu nejnepravděpodobnější cestu a ta většinou byla správná :)
Další dobrou možností byla možnost si modifikovat vlastnosti auta - jestli chcete větší akcelereaci, nebo rychlost... v té době to samozřejmost nebyla.

Pro: Zajímavé dráhy, modifikovatelná auta

Proti: Divné prostředí

Tuhle hru mi kdysi půjčil kamarád. Neznal jsem jí a mile překvapila. Ten design úrovní byl místy opravdu šílený, jediný problém byl v autech. Ani tak proti tomu jak jezdily, ale vypadaly prostě divně.