Plane Crazy

1997

Šílené závody modelů letadýlek v ještě šílenějších prostředích.

Na výběr máte ze třech modelů, které se liší svým výkonem a ovladatelností - v postupu hrou můžete vylepšovat některé jejich části, jako je motor, křídla, výškovky, směrovka atd...

Je zde celkem 9 tratí, na nichž budete závodit:

5 závodních tratí, které jsou propojeny systémem checkpointů, do kterých musíte dorazit v určitém čase (a že je někdy šibeniční), 3 zkušební tratě a bonusová trať za vyhraný závod. Každá trať obsahuje spoustu šikan, jako je padající kamení, spadlé stromy nebo průlet kanalizací se spletí různých potrubí.

Máte možnost vyzkoušet celkem 3 typy her:

Championship - musíte vyhrát všech 5 základních závodních tratí a v postupu získáváte kredit na vylepšení svého letadýlka.
Ghost race - tento mod je určen pro co nejlepší natrénování dané trati, kdy závodíte proti duchovi svého letadýlka, které simuluje váš poslední let.
Quick race - klasický rychlý start proti 8 soupeřům na jedné trati.

Samozřejmostí je hra po LAN nebo internetu.

Docela dobré arkádové závody letadýlek.
Závodů letadel moc není, což dělá Plane Crazy o něco výjimečnější. Docela jsem si je i užívala, na hratelnosti také přidává možnost částečné interakce s prostředím (ustřelení kamene, aby spadl na protivníky).
Bohužel "drah" je velmi málo a letadýlek ještě míň a rychle se ohrají. Championship se svou možností vylepšování letadla, hru sice o něco prodlužuje, i tak ale rychle omrzí.

Pro: Originální závody zpracované zábavným způsobem

Proti: Málo drah, rychle omrzí