Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Pikmin 3

--
0 hodnocení Platformy
Žánr:
strategie > real-time strategie *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
26.07.2013 WiiU
Vývojáři:
Oficiální stránky:
http://pikmin3.nintendo.com/
Ve třetím díle série Pikmin se tentokrát hráč vžije do role jedné ze tří nových postav, kterými jsou Alph, Brittany a Charlie, jejichž planeta Koppai trpí hladomorem. Po rozsáhlém průzkumu vesmíru zjistili, že planeta s kódovým označením PNF-404 (dějiště předešlých her) obsahuje dostatek vhodné vegetace, jejíž semínka by mohla zachránit obyvatele planety Koppai. Po tvrdém přistání se trojice hrdinů probouzí od sebe oddělena a každý z nich potkává zdejší obyvatele, tedy Pikminy, kteří jim nabízí pomoc. Krom sběru potřebných semínek ale mají naši hrdinové ještě jeden úkol, jelikož nalezli ztracená data kapitána Olimara, protagonisty předešlých her.

Hratelnost opět zůstává stejná a jde tak o real-time strategii, ve které velíte mnoha jednotkám Pikminů. Ti mají různé schopnosti a mohou tak bojovat s nepřáteli, sbírat suroviny, překonávat nepřístupná místa a díky vzájemné spolupráci řešit různé hádanky. Dostupné jsou jednotky z prvního dílu, tedy červení, modří a žlutí Pikminové, k nimž přibyly kamenné jednotky, které svou zvýšenou odolností nahrazují fialové z druhého dílu a navíc způsobují svými útoky silnější poškození, a také okřídlené jednotky s možností bojovat ze vzduchu a přenášet materiály přes vysoké překážky.

Hra obsahuje i multiplayer v podobě minihry, spočívající ve sběru určitých předmětů v řadě dříve než protivník. Dále pak nabízí i kooperativní mise s časovým limitem, jejichž náplň se vždy liší. Hráči se tak utkají s bossy z příběhového módu, snaží se porazit určitý počet nepřátel nebo hledají poklady. Vše je možné hrát i ve split-screen módu.

Chloubou hry jsou i rozsáhlé možnosti ovládání. Kromě Wii U Pro Controlleru jde využít samozřejmě i Wii U GamePad, který díky displeji nabízí zcela nový styl hraní. GamePad tak slouží jako tzv. KopPad, používaný hrdiny ve hře pro nahlédnutí do mapy a kontrolu různých statistik. Samotný GamePad lze ovládat i stylusem. Třetí možností je pak příslušenství z konzole Wii, tedy Wii Remote a Nunchuk ovladač pro pohybové ovládání.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.