Phobia II

Alien Phobia II

15.08.1998

freeware

Freewarová hra Phobia II představuje bezmyšlenkovitou řežbu o přežití na prostoru jediné herní obrazovky. Uprostřed je vaše malé já, popř. i s parťákem v multiplayer módu a ze všech stran se na vás hrnou nekončené zástupy vetřelců. Hra nemůže skončit jinak než vaší smrtí, otázkou je pouze, kolik potvor se vám podaří zabít, než k tomu dojde.

Vašim nejlepším přítelem před smrtí se stane rychlopalná puška, popř. tři speciální zbraně, které se během hry náhodně objevují na bojišti: plamenomet, plutoniová puška a tříštivý granátomet. Když se vám poštěstí, spadne z nebe i menší lékárnička.

Do málokteré hry se dokážete skutečně zažrat, abyste na chvíli zapomněli na okolní svět. Pamatuju, že Phobia II tu schopnost maximálního pohlcení měla, a proto byla vlastně mojí nejoblíbenější freewarovkou. Nutno však podotknout, že mluvím pouze o multiplayeru 2 hráčů na 1 PC. V jednom hráči to není ono, mariňáků proti vetřelcům musí být vždy víc, potřebujete někoho, kdo vám bude krýt záda a na koho budete řvát, ať vám sundá tu potvoru z nohy, zatímco si přebijete vaši mužou pulsní pušku…

Jednoduchý pohled shora, prostí dva panáčci na zeleném poli a ze všech stran hemžící se potvory. S kámošem jsme to pařili hodně a vždycky jsme totálně zapomněli na okolní svět. Řežba v Phobii II vám totiž nedá ani vteřinu na odpočinek. Díky tomu, že potvory nabíhají rovnoměrně ze všech stran, se musíte pořád ohánět. Je to vážně chytlavé! Paradoxně z této hry vám i velice rychle zčervenají oči, protože máte tendenci méně mrkat, abyste nepřišli o cenné zlomky vteřin, ve kterých musíte plnit svou morální povinnost – rozmrdat, co nejvíc vetřelčích hlav!
Phobia II je hra s velice prostým pojetím (střílej a utíkej), avšak né s úplně jednoduchou obtížností. Zprvu na mě působila i dosti děsivě, není se čemu divit ve své době ty potvory působily opravdu děsivě. Jakmile jsem se ale naučil jejich efektivnímu smažení, úcta rychle upadla.

U Phobie II opravdu platí, že se hra mění ze vteřiny na vteřinu. Stačí výstřel špatnou stranou a chtěná lékarníčka či zbraň, Vám odskočí na druhý konec obrazovky, nejlépe do davu nestvůr.
V průběhu hry a celkového získávání skillu, se z této hry stal závod. Se svými bratry jsem soutěžil, kdo dosáhne nejvyšší hodnosti (za počet zabitých), bohužel jsem hrdinně prohrál (zkrátka nejsem správný PC maniak :D ).

Hra dvou hráču také potěší, protože se aspoň lze udržet o mnoho déle.

Zkrátka dobrá hra pro vyblbnutí, bez větších nároků na Hardware, či mysl hráče.
60%

Pro: Dobrá akce v poměru náročnost a zábavnost.

Proti: Na druhou stranu si hráčův mozek žádá složitější a sofistikovanější kusy.