Tak jsem si myslel, že v rámci zkompletování celý série se vrhnu do druhýho dílu a hned po prvním souboji jsem to vzdal. Který tupý, odporný, deprimovaný hovado napadlo, že při souboji po KAŽDÝM zásahu do vaší postavy obrazovka třikrát červeně zabliká? Vždyť herní doba má být nějakých 25 hodin, což znamená tak 20 hodin prakticky neustálýho blikání. To fakt nedám.

No nic, tenhle díl budu muset vynechat.
Teda tak jsem mrkl na jednu hru z té Mega Drive kolekce a moje nervy... za takovou práci bych si nechal aj zaplatit. To není jen PS4 a Xbox, ale ještě i západní vydání PS2 (popřípadě PSP), které neobsahují to samé co japonské verze, tudíž musí člověk mrknout na obojí a ještě v Japonsku vycházely pro PS2 Sega Ages 2500 budgetové krabičky, které opět neobsahují všechno stejně a navíc některe z nich vyšly ještě na PS3... no na tohle kašlu. :D
@Ronik (11.09.2018 23:33): Nechci do toho už více vrtat, ale pokud jde o emulované kolekce, tak o to více mi přijde jako nesmysl uvádět tu hru samostatně, jako by na platformě vyšla, může to mást lidi, kteří nevědí a chudáci budou hledat, kde sehnat Phantasy Star II na PS3, neseženou, nevyšla. Prostě to je megadrive emu na PS3. Ale chápu tendence to zjednodušit.
@Ringo (11.09.2018 23:20): @Ringo (11.09.2018 23:22): Opět, není reálné to takhle podrobně řešit u každé hry. Tady jsou to možná jen čistě emulované verze, ale narazil bys na spoustu hraničních případů, kde to takhle jednoduše rozsoudit nejde, takže je prostě praktičtější uvádět na kartě hry úplně všechno. Když si můžeš oficiálně zahrát hru na platformě X, můžeš si ji tu ohodnotit na platformě X a nemusíš řešit, jestli původně vyšla na platformě Y. Tohle se už řešilo hned po přidání konzolových platforem a vesměs jsme se na tom shodli.
@Charllize (11.09.2018 23:18): Jako kdybych dělal nějakou takovou stránku, tak bych asi vždy vycházel, z kterého systému ta hra je. Pokud vyjde remake, přidám remake jako samostatnou hru. Pokud jdeo stejnogenerační platformy, jako byly kdysi PC a Amiga, tak je tam samozřejmě přidám. Ale pokud jde o emulace stařičkých her na nových platformách, tak bych se o vyjití vůbec nebavil. Je je to tam prostě k dispozici. Kdybych si teď Phantasy Star zahrál na PSP, tak stejně mrsknu hodnocení pod Megadrive verzi, protože to je přesně ta verze, není to PSP verze.
@Ronik (11.09.2018 23:11): Viz níže, někdo tady bude hodnotit remaster Phantasy Star II, který vyšel na PS2 a jiní tady budou hodnotit původní Phantasy Star II, který vyšel v emulaci ze Segy Megadrive. Samozřejmě je to na vás, ale mé puntičkářské já se s tím teda smiřuje blbě. Phantasy Star prostě na PS3 nevyšel. Že jej dala Sega k dispozici v kolekci v rámci propagace starých her a rozhodila je na přístupné platformy v tehdejší době (PS2 a PSP), to bych nebral, jako že ta hra vyšla na té platformě. Pořád je to hra ze Sega Megadrive ve všech směrech, jen jí zprovoznili na jiném systému, protože Megadrive se už neprodává.
@Charllize (11.09.2018 23:01): No to sice jo, ale v tom je právě ten chaos, je PS2 remaster Phantasy Star II, ale zdejší uvedení platformy se týká emulace Phantasy Star II v rámsi Sega Megadrive collection, která vyšla na PS2.
@Ringo (11.09.2018 23:00): Větší zmatek by byl, kdyby se tady přidávaly ty samotné kolekce. Prostě ta hra vyšla na ostatní platformy, ať už v kolekci nebo ne, emulovaná nebo ne, je to jedno.
Když zaškrtávám, že hru vlastním, tak vlastně nejde vybrat platformu/platformy. Ale to je jedno, hru mám v rámci nějaké sega kolekce, doufám, že v rámci starých jrpg to je slušný kousek! :)
@Ronik (11.09.2018 22:57): V případě Phantasy Star je to ale teda pak zmatek, protože ty hry na těch platformách ve své podstatě nevyšly. Prostě jen někdo udělal hromadnou kolekci SEGA her a tu hodil na PS2, PSP atd. Na 3DS je třeba NES collection a tam je Zelda I a asi bych tady neuváděl, že to vyšlo na 3DS, když je to prostě Virtual Console záležitost.
@Charllize (11.09.2018 22:46): Teď nevím, jestli mi něco uniká, já měl kdysi kolekci na PS2, kde byly Phantasy Star II, III, IV. Tu jsem pak vyměnil za stejnou kolekci na PSP. Všechny ty díly tam jsou v podstatě emulované a vypadají stejně jako na Sega Megadrive. Takže z mého pohledu je tady ta přehršel platforem asi tak, jako bych tady uvedl, že je Chronotrigger i na PC, protože si můžu pod emulátorem SNESu zahrát tu hru na PC.
@Ringo (11.09.2018 22:40): V tomhle případě asi jo, ale obecně je pro nás je daleko jednodušší přidat všechny platformy, kde hra vyšla, než individuálně řešit, co je emulace, co je port, co by tady mělo být a co ne :)
Asi se to zbytečně hrotí, ta kolekce vyšla i na PSP. Jsou to na ostatních platformách v podstatě emulované porty. Měla tu u platforem zůstat jen Sega Megadrive (Genesis) verze. Ta je ve své podstatě jediná.