Rád bych si dal hru do výzvy a jediná možnost mě napadá, jestli se někde ve hře dají hrát karty? Je tomu tak? Díky.
@MrLugre (komentář): Pri tých páchateľoch z poznatkov a dialógov a vylučovacou metódou sa dá nakoniec predpokladať, kto z nich bol ten skutočný páchateľ v prvých dvoch aktoch. Len to nie je hráčovi priamo hrou povedané, že "áno, chytil si skutočného páchateľa". V treťom akte už je to jasné.
Oh ja! Mám za sebou zatiaľ len prvý deň, ale toto je fakt hra úplne podľa môjho gusta. Normálne som pri hre strašne rád, že som vždy na dejepise dával pozor alebo sám čítal historickú literatúru faktu, lebo to vie celkom prehĺbiť atmosféru a občas vyčarovať úsmev na tvári.
@Katt (19.12.2022 20:42): Mám dojem ze cosi s ovcemi a vlnou bylo v ps2 hře Legaia 2, dokonce šlo si na tu ovci lehnout a vrnět jak je fluffy. Jistá forma obcovani s jeptiskou v Labyrinth of Refrain, jen ty perníčky nikam teď momentálně nedokážu hodit :)
@Charllize (18.12.2022 21:54): Haha, kde se dá ještě příst ovčí vlna? Teď, když už to umim, bych si to i zahrála. :)
Myslela jsem to spíš tak, že za mě je to jako hra roku. Ocenění vyžíraj Elden Ringy a God of War, já vim...
Dlouho jsem přemýšlela, ale musím sem prostě vrazit těch 95 %! Fakt jsem nadšená!
@Peach (20.11.2022 01:08): Má to daleko blíž k čisté adventuře.

Jediné, co se dá označit za RPG prvky, je výběr backstory hlavní postavy na začátku hry. Celkem dostaneš na výběr asi ze čtyř kategorií různých traitů, mezi kterými je třeba "znalost italštiny" nebo "zájem o německé právo" nebo "hédonistická minulost".  Tyhle traity ti pak v různých konverzacích odemykají různé možnosti, které můžou, ale taky nemusí v tom dialogu pomoct.

Potom je tam velký důraz na volby a jejich důsledky, ale to není herní mechanika unikátní pro RPG žánr. Quest of Glory moc neznám, ale jestli se nepletu, tak tam jsou normálně i statistiky a skilly postavy a tak - nic takového Pentiment opravdu nemá.

Každopádně skvělá hra je to tak jako tak, takže kdybys měla chuť na historickou adventuru, nesáhneš vedle :)
Hodně na internetech píšou, že se jedná o RPG adventuru. Někde je zas Pentiment zařazen jako čistá adventura. Dokáže někdo zhodnotit, jak moc je to RPGčko? Je to aspoň takový adventure/RPG hybrid jako bylo staré Quest for Glory?
Pořád váhám, jestli to zařadit do backlogu. Obsidiání RPGčka mám dohrané všechny (ok, kromě Dungeon Siege III), tak nechci vynechávat, ale na historickou adventuru zrovna moc chuť nemám...
Děkuji.
@Tarhiel (16.11.2022 10:55): Tak je to nejvýraznější věc jak fanoušek muže studio podpořit, nevím co na tom chceš rozporovat.
A skutečně, studia do kterých kopu takhle nepodporuji. Když bych to samé napsal o Bethesde bude vše najednou v pořádku a Wolf mi hodí souhlasneho smajlika.

Jedine co me mrzí ze Pentiment není můj žánr, kdyby to bylo rpg je velká šance ze bych to mel koupene.
A jejich hry hraju dá se říct ve velkém, akorát si nemyslím ze jsou top žánru, jak se rádo plno lidi tváři. Takže si občas dovolím připomínku.
@SilentWolf (15.11.2022 17:52): Mne se moc nelíbí tvoje tvrzení ze jsem si přišel kopnout. Od te doby co Obsidian povstal z mrtvých na kickstarteru jsem od nich koupil day one PC verzi Pillars 1, potom ps4 verzi Pillars 1, Pc verzi Tyrrany, Outer Worlds a pak Pillars 2. Takže má podpora je víc než dostatečná. Na rozdíl od lidi co tady dělají ultra fanoušky studia a pak čekají až bude jejich hra v GP nebo v bundlu za dolar.
No tak snad dělají i nějakou pořádnou hru. Třeba ty Outer Worlds 2, kde by si mohli napravit reputaci. Když už zřejmě nejsou schopny navázat na Pillars.
Wat Tha Fuq Is This?!... Teda... jestli mě někdy někdo v herním průmyslu příjemně překvapil, tak nyní Obsidian. Téměř něco takového mě roky dozadu napadlo jako super námět na niche titul a najednou to tady přistane od veteránů průmyslu! :O