@S4TW (19.09.2023 10:58): Chápem, navyše toto konkrétne dlc ani za to veľmi nestojí napriek dĺžke. Príde mi, že pointa je zaujímavá, ale cesta k nej je relatívne zdĺhavá a nudná. :)

Inak ja dosť posudzujem pri kupovaní DLC nielen obsah samotného DLC, ale aj prístup vývojárov ku komunite a vývoji hry ako takej. Tuším, že aj owlcat games vlastne porobili nejaké DLC a upgrady zadarmo a o hru sa celkom starali. To zažívam aj u pár iných vývojárov, kde pridávajú aj content zadarmo, prípadne neustále pridávajú quality of life updaty a tam som dokonca uvažoval, že ich podporím aj nákupom kozmetického DLC, hoci takéto veci nekupujem nikdy, ak nie sú už súčasťou nejakej väčšej edície. Reálne ma zaujíma len to, čo pridáva zmysluplný nový obsah, rozširujúci hru.
@Tulareanus (18.09.2023 19:35): za mě je povětšinou DLC forma cash grab, málokdy to dostojí své hodnoty... tady jsem s tím DLC relativně OK, ale v porovnání se samotnou hrou dostaneš tak 5% obsahu navíc za třetinu ceny základní hry... jako forma podpory vývojářům je to takové vachrlaté, ale tak, jsou i horší metody :)
@S4TW (18.09.2023 18:15): Lenže pozor, cdprojekt red v podstate robí to, čo sme pred tým poznali ako datadisky. Mne sa tiež táto forma aj tie dve konkrétne k Witcher 3 veľmi páčili, ale veľa dlc nie je expansion, ani nemajú tú ambíciu alebo budget. Aj preto to osobne rozlišujem.
@S4TW (18.09.2023 15:18): Tak to už je iná vec, to je typický marketing, kde chcú už v tej konečnej vlne, kedy sú DLC vydané, získať nových zákazníkov akciovou ponukou, na to slúžia aj tie rôzne GOTY edície a podobne.
@Tulareanus (18.09.2023 14:53): jako, beru to tak napůl, přijde mi absurdní, že když si chci dokoupit DLC do hry, tak se mi víc vyplatí koupit tu hru znovu jako deluxe edici... třeba takhle mám Fallout 3 na steamu bez DLC, která bych si chtěl dokoupit, ale stálo by mě to víc, než kdybych si to koupil znovu jako deluxe...
@S4TW (18.09.2023 14:09): Tak ber to tak, že plná cena hry (hoci ju zaň nekupujeme) je alebo bola iná. Ja som sa s pár developermi bavil a tie DLC majú takú cenu aj z toho dôvodu, že im vlastne umožňujú držať hru pri živote budgetovo, nielen nový obsah, ale aj patche, support, atď... Záleží samozrejme od veľkosti firmy a od konkrétnych hier, ale napr. niektoré vlastne naprogramujú ten veľký základ za lacnejšie a výraznejší zisk majú až z dlc. Ak to nie je samozrejme nejaký svetový bestseller, ale na to sa nedá spoliehať.
@Tulareanus (12.12.2021 15:25): Měl jsem to naprosto stejně jako ty, na druhou stranu je to super v tom, že člověk aspoň zkoušel všechno možné, co hra nabízí, různé potions, spells, wands... to normálně v podstatě nepotřebuješ, akorát jsem si pak už říkal, že za chvíli nebudu moc jak healovat a ty nejlepší kouzla se taky krátí :)

Jinak dohráno, jako fajn DLC, ale když vím, jak může vypadat DLC (ano, CD Project :P), tak prostě těch 8 hodin není taková nálož no... a v porovnání s hlavní hrou je to prostě jen pár okleštěných questů navíc
Zahral som to ako debil. :D Skoro celý záverečný dungeon som prešiel bez jediného restu, lebo som si neuvedomil, že musím prepnúť z hunting na rations a tak som si myslel, že sa v dungeone nedá odpočívať a mal som pocit, že pri takom veľkom dungeone to už autori preháňajú s tou náročnosťou a musel som fakt takticky využívať pomerne dosť zvitky, wandky, potiony.... akože zvitky protekcii pre celú družinu, boli dobré aj tak, ale takto som si to nechcene zťažil. To, že mi stačí zmeniť pri oddychu z hunting na rations, som si uvedomil asi tak 3 miestnosti od finálneho boss fightu, uf. :)
@Charllize (06.02.2021 13:15): Za sebe bych to asi klidně i vynechal. To příběhové spojení s původní hrou je sice fajn, ale zpětně mi nepřijde, že kdybych ho nehrál, tak o něco zásadního přicházím. Už si nepamatuju, jak dlouhé to bylo, ale subjektivně to byla věčnost.
Teď stojím před otázkou jestli tohle DLC hrát nebo se na nej vykaslat. Moc se mi nechce nechat se na 10 nebo i víc hodin vytrhnout z hlavní hry a na stranu druhou bych si ji zase rad obohatil o případne návaznosti z dlc.
Tyhle separátní dlc odtržené od hlavní hry nejsou moc dobrý napad.