Panzer Commander

Panzer Commander: World War II Tank Simulator

1998

Komplexní simulátor tankových bojů z druhé světové války od vydavatele Strategic Simulations s několika neotřelými doplňky.

Strany konfliktu jsou zde celkem čtyři - Německo, SSSR, USA a nově i Velká Británie, která se samostatně v podobných titulech moc nevyskytuje. Podle toho, jakou stranu si zvolíte, v takovém jazyce se bude odehrávat celá komunikace ve hře, všechny hlášky, rozkazy atd. Zejména německé a ruské hlášky jsou občas až hrůzostrašné, když jde do tuhého.

K dispozici je několik typů středních a těžkých tanků za každou stranu, přičemž se u každého stroje dají upravovat i takové drobnosti jako barva a styl maskování. Vlastnosti a vůbec celý matematicko-fyzikální model strojů je na vysoké úrovni. Interiér tanků je sice jednodušší a v samotném boji se dají nastavit některé akce na automatiku a můžete se plně věnovat řízení, nebo střelbě, ale díky tomu se s tankem zachází velice plynule a rychle.

Terén je velice členitý s dobrým dohledem, plný nejrůznějších objektů vhodných pro skutečně taktický boj. Největší inovací jsou autentické mise, probíhající v příslušném ročním období, na fotorealistické mapě bojiště s přesným počtem zúčastněných tanků a ostatních bojových strojů, včetně možnosti letecké podpory.

Příliš hardcore a bezmyšoidní ovládání. Jestli jsem udělal 5 singl misí, tak možná kecám, ale moje vzpomínky na tuhle hru se vážou k základní škole, kde jsme se v mulťáku kosili a celé to bylo tak divné a složité, až to byla ve výsledku nehorázná prdel :)

A víc nemám, co bych řekl, protože ad1 si tu hru už moc nepamatuju, ad2 mě tankový simulátory nezajímaj :)