OMF je pro mě jednou z nejatmosféričtějších mlátiček, které jsem kdy hrál. Konečně už to nebylo jen o volení nějakého bojovníka, tentokrát si hráč mohl zvolit hrůzostrašného robota (no a vedle toho, ještě pro mě nevýznamného pilota - plešoun to býval nejčastěji).

Na této hře jsem si opravdu užíval její atmosféru - dva hrůzostrašní roboti v souboji do posledního dechu (a každý měl strach z hrůzostrašného Pyrose). S postupem času jsem začal zjišťovat, že i volba pilota, má svou roli a tak jsem začal zkoušet jednotlivé kombinace. Opravdu se dost liší hra za různé piloty v jednom robotovi. Někteří roboti jsou hbití jako třeba Shadow, nebo Jaguár. A někteří mají taj hruzostrašné útoky, že si znich sednete na ......... (Thorn, Pyros, Flail). Samozřejmě to popisuji tak, jak jsem to vnímal ve věku šesti let, ale ten design stál zato.

Po dohrání kampaně, si lze zahrát i různé Tournament, kde lze vyzkoušet různorodé roboty a dosti je vylepšovat. Hra tak nabízí solidní vyžití.
Jediná škoda je ovšem to, že tato hra je už dávno za zemitem a dnes již tolik neuchvátí.
I tak 90%

Pro: Atmosféra, design, množství robotů a pilotů

One must fall(OMF) byla jedna z mála bojovek, která se dostala na pc a celkem jednoznačně se na zdejší chudé bojovkové scéně stala na mnoho let králem (podle mnohých dosud nesesazeným). Grafika patřila svého času k absolutní špičce, koukatelná je i nyní. Horší to je se zvukovou stránkou, která neskýtá pro dnešní uši moc potěšení. Hra má chytlavé hudební skladby, bohužel už v technicky hodně zastaralé podobě.

OMF má, na rozdíl od ostatních pc bojovek, vysvětlení, proč se vlastně bojuje, pěkný interface a takovou omáčku okolo. Vaše dovednosti jsou dané nejen výběrem robota, ale také jeho pilota. V turnajovém módu potom můžete robota vylepšovat a kupovat už lepší nové modely (bojím se to nazvat RPG systémem). Po každém zápase je komentář jako z televizní sportovní rubriky, kde se popíše zápas, ze začátku zábavné.

Ovládání je prosté, šipky a dvě tlačítka. Jejich kombinací můžete dosáhnout různých komb. Každý robot a hráč má jiné slabiny, výhody a zvláštní pohyby. Jsou zde i různá destruktivní zakončení a skryté postavy a stroje. Arény jsou také odlišné, některé mají i různé nástrahy, takže hrozí zranění nejen od protivníka ale i od nich.

Pro: jednoduché ovládání, na bojovku originální, vylepšování robotů

Proti: zastaralé technické zpracování - především zvuková stránka věci

Hru jsem měl dlouho jen jako demo, pak na ní na pár let zapomněl a vrátil se k ní až když byla freeware. No a zasekl jsem se u ní minimálně na týden. Na datum výroby hodně slušná grafika, neskutečná hudba, která nutila do klávesnice zběsile mydlit a dokázala udržet díky upgradům robotů. Tohle si s chutí zapnu i v dnešní době a většinou to opět dojedu až do konce. Jen škoda, že obtížnost je trochu nevyvážená a někteří protivníci (ano, koukám na Flaila a Pyrose) občas vyloženě cheatují.