Krátká adventurka vytvořená pomocí černobílích fotek, ale musím se přiznat, že i tak jsem se musel párkrát podívat do návodu. Dohrál jsem to jedním dechem, s čímž jsem nepočítal vzhledem k tomu, že hra nemá tak poutavý děj, což se dá však k tomu, že je freeware a vytvořená pro radost, očekávat. Musím ale zkonstatovat, že jsem se při hraní celkem bavil, ale ke konci to už bylo moc zdlouhavé a přál jsem si, aby už byl konec, i když ten za moc nestojí (čekal jsem asi něco příliš úžasného a nevídaného, a to se nedostavilo).

Pro: zpracování, hudba, minihry a puzzle, dokud to nedohrajete, nepřestanete to hrát

Proti: nic moc příběh, konec šel předpokládat, občas jsem nemohl najít na obrazovce předměty kvůli černobílému zpracování, část hry, kdy po tmě musíte najít zapínač světla

Oproti Originálu nebo Adventuře v Olomouci, jakožto freeware hrám, jejichž lokace jsou tvořeny pomocí fotografií, jsou Okulděje úplně někde jinde. Nejen že fotografie jsou vcelku kvalitní, ale díky tomu, že jsou černobílé, má hra od začátku do konce tu správnou atmosféru.

Puzzly jsou skvělé, příběh by šel asi udělat lépe ale také ujde a dialogy téměř neexistují, protože jsem během hraní narazil jen na pár lidí. Škoda, že je hra tak krátká, protože bych v ní strávil klidně více času, když by mi to umožnila.

Pro: černobílé fotografie, puzzly, příběh

Proti: krátké