Noct

Nehotová verze
21.10.2015

Nadpřirozené síly pronikly do naší reality a svět pohltila temnota. Zůstaly jen zdevastované ostatky dřívější civilizace a hrstka lidí, kteří nepřetržitě bojují o přežití v této pustině zvané Noct.

Primárně multiplayerová 2D arkáda z pohledu ze shora s možností hrát zcela sám. Zaujímáte perspektivu satelitu, který pomocí termální kamery sleduje přeživší na povrchu a výměnou za navigaci k zásobám a zbraním po nich žádá plnění jednoduchých úkolů, které komplikují všudypřítomná monstra. Pokud vámi sledovaný přeživší zemře, jednoduše si najdete nového, přimějete ho sebrat zásoby jeho předchůdce a pokračujete v misi. Grafický styl černobílé termální kamery hře dodává velmi ponurou atmosféru, kterou podtrhuje hudba.

Gameplay výrazně připomíná Hotline Miami. Menší monstra je možno zabíjet ručně, na větší je potřeba palných zbraní nebo výbušnin. Všechna monstra vás zabíjí pouhým kontaktem. S ostatními hráči je možno buďto spolupracovat nebo je zabít. Jelikož je však munice omezená a potyčky s monstry jsou velmi obtížné, je obvykle jednodušší spolupracovat.

@HEX (01.11.2015 16:02): Jo, mulťák tam je hnedka od začátku. Hra má momentálně tři vlastní dedikované servery. Můžeš hostovat vlastní server a časem bude možné mít i vlastní dedikovaný server. Mrkni na fórum na steamu pro bližší info.