Nikki and the Robots

2012

freeware

Nikki and the Robots pochází od berlínského studia Joyride Laboratories, je vyvíjena jako open source a jedná se o plošinkovku stylizovanou do retro stylu jako například známé Cave Story. Vzdává tak hold klasickým plošinkovkám z osmdesátých a devadesátých let.

Postavička děvčete Nikki, oděná do kočičího kostýmku, však nedisponuje žádnou zbraní - může pouze skákat, ve výskoku se odrazit ode zdi a poté se logovat do terminálů, které slouží k ovládání různých typů robotů. Nad nimi lze tímto způsobem získat kontrolu a vyřešit tak nástrahy a logické hádanky. Pro přechod do dalšího kola je totiž třeba stlačit určitý počet nášlapných plošinek. V základu hra obsahuje zdarma pouze editor a levely vytvořené hráčskou komunitou. Úrovně provázané příběhem je třeba dokoupit zvlášť.

Nechce se mi psát komentář, tak jen zběžně sem. Tuhle plošinkovku určitě stojí za to vyzkoušet. Ve freeware základu je to však jen takové hřiště na hraní a byť je free levelů (které pocházejí od hráčů, ne od tvůrců) poměrně dost, tak jsou navržené amatérsky. Věřím ale tomu, že se to do budoucna změní, potenciál je tu veliký. Placených levelů, které jsou už mnohem zábavnější, je na jednu stranu málo (celkem asi jedenáct), ale s ohledem na strategii "pay what you want" je to celkem jedno.