Night Slashers

19.02.1993
01.11.2018

Night Slashers je arkádová mlátička ve stylu populární série Final Fight, kterou od jejího vzoru odlišuje především hororová tématika. Lovci upírů a příšer se snaží zabránit šílenému vědci v plánu přeměnit lidstvo v jeho poslušnou armádu nemrtvých. Na výběr je ze tří hratelných postav se zvláštními schopnostmi. Lovec příšer Jake Hunter je vybavený kybernetickou rukou a vládne elektrikou, zatímco dva mistři bojových umění Christopher Smith a Zhao Hong Hua ovládají vodu, resp. oheň. Postavy se od sebe liší také v základních vlastnostech, jako je rychlost a síla.

Při hře dvou až tří hráčů je možné k likvidaci nepřátel využít speciální chvat - společnou chytačku. Ve verzích distribuovaných v Evropě a USA je extrémní násilí cenzurované. Zobrazení cákajících proudů krve a lítajících vnitřností se proto musí povolit v menu.

• Arcade 90
Night Slashers je fantastická řežba plná nekonečných gejzírů krve a rozervaných kusů těl. Scream, Bloody, Gore, jak byl řekl nebožtík Chuck. Praskající lebka v žádné jiné hře nevyluzuje tak sladký tón. Anebo mlaskající střeva na podlaze zní uchu líbezněji? Gurmán neví co dřív, a proto kydlí bez přestání. Jako v každé automatovce pracně vytvořený svinčík rychle mizí a není možné si jím dlouze pokochat. O to víc se musí hráč snažit. Óda na radost!

Night Slashers je svým věkem stejný ročník jako druhé díly Final Fight a Streets of Rage, ale dává si je s prstem v nose. Bohužel hra vyšla v době vzrůstající hysterie kolem Mortal Kombat a do Evropy se dostala v nepoživatelné verzi. Ještě na přelomu tisíciletí jsem narazil na automat, kde byla servírovaná zelená krev. Fuj! Copak jsme prasata bez špetky vkusu? Dnes už tento problém řešit netřeba. Před pár lety se totiž na trhu objevila vymazlená předělávka, která se s ničím nepáře a každý si ji může vychutnat v teple vlastního domova. Krvavější a zadarmo. Ber nebo běž blít.