NHL Championship 2000

30.09.1999

NHL Championship 2000 je simulací ledního hokeje s licencemi NHL a NHLPA. Obsahuje tedy všech tehdejších 28 týmů NHL, dále výběry nejlepších hráčů Severní Ameriky a zbytku světa a také 18 národních reprezentačních týmů. Hra se pyšnila na tu dobu velmi kvalitním grafickým zpracováním, animacemi a také pokročilou umělou inteligencí. O komentář se postarali pánové John Davidson a Kenny Alberts.

Hra byla považována za nejambicióznějšího konkurenta hokejovým hrám od Electronic Arts. Ačkoli hra byla poměrně dobře přijata herní kritikou, prodejnost byla oproti již zaběhnuté konkurenční sérii podstatně nižší, a tak se pokračování nedočkala. NHL Championship 2000 vyšla krom PC, ještě pro herní konzole Playstation One.

Hru jsem hrál a vlastním, ale jen na PS. Na pc jsem ji nikdy nesehnal. Ale byla to skvělá hra, velmi zábavná a na svou dobu a HW schopnosti PS1 i velmi hratelná.