Po vynechání patnáctého dílu NHL jsem se dostal k ročníku 07. Ten se od verze 2005 moc nelišil, ale úplně stejná hra to také není, což popisuji v dalších řádcích mého komentáře.

Nejdříve je třeba podotknout, že je zde poprvé obsažen český komentář. Ten odříkává Robert Záruba, kterého mám ze všech hokejových komentátorů nejraději, a tak jsem rád, že byl namluvením českého komentáře pověřen právě on. Navíc ho vtipně doplňuje Petr Vichnar, který měl již v ročníku 2000 úvodní slovo před každým zápasem. Jasně, dabing není dokonalý a oba komentátoři mají problém hlavně se skloňováním jmen jednotlivých hráčů, ale ke hře mi prostě sedí. Oba muži podle mě museli namluvit neskutečné množství slov, protože i když se po deseti zápasech některé fráze opakují, stále se objevují fráze nové.

Další novinkou, která mi v sérii NHL chyběla, je česká extraliga. Konečně si mohu zahrát za jakýkoli český nebo mnou vytvořený a dosazený tým celou sezónu. To jsem také několikrát učinil, kdy jsem hrál nejprve za Karlovy Vary, a poté za mnou vytvořený tým Hradec Králové, který jsem dosadil místo Sparty. Samozřejmě došlo i na sezónu za tým z NHL, přičemž se jednalo tuším o můj oblíbený Vancouver.

Sečteno a podtrženo, v NHL 07 sice nedošlo k zásadním vylepšením, co se týče například grafiky, ale přibyla česká extraliga, která mi v této mnou oblíbené herní sérii dlouho chyběla a jako bonus přibyl i český komentář od předních českých hokejových komentátorů.

Pro: česká extraliga, český komentář, soundtracky

Proti: téměř žádná vylepšení, chyby v českém komentáři

Předchozí díly jsem nehrál (naposled 99), tudíž nemůžu posoudit kolik je nového, ale hra jako taková je celkem zábavná. Jen padá drastický počet branek, tudíž dát za třetinu 10-20 gólů není velký problém a to i na nejtěžší obtížnost. Naštěstí to umí i soupeř, konečné výsledky tedy vypadají třeba 30 : 18. Když se to nebere jako hokej, tak je to výborná "gólovaná".

Pro: Český komentář, svižná hratelnost.

Proti: Padá mnógo gólů.

Naprosta nesoudnost ze strany EA. Za tolik penez tak malo muziky. Nechci rejpat, ale toto se od NHL 2005 neda povazovat za plnohodnotny hokej. Palec dolu, hosi...