Remake na http://www.angelfire.com/vt2/flutie/neverwinternights/ a remake na http://frua.rosedragon.org jsou dvě trochu odlišné verze, ale obě jsou pro FRUA. Ten z Angelfire má odlišnou grafiku. Možnosti budou asi +/- stejné. Jak to tak vypadá, bez serveru budou chybět úkoly, takže je to spíš takový trenažér postav a simulátor cestování po severu v jednom :) Něco informací se dá najít v archivu http://www.bladekeep.com (už jsou nefunkční) anebo v diskusi pod CRPGAddictovo příspěvkem na blogu (viz https://crpgaddict.blogspot.com/2017/02/ ... ter-nights-1991.html), kde je rozebráno, jak se to vlastně hrálo. Offline verze je prý hodně blízká posledním dnům NWN, ale není to úplně stejné. Jinak jsem se sekl, jsou to AD&D 1.
Unlimited Adventures verzia je rovnako zvlastna - vytvoril som si postavy, nakupil vybavenie, ale nezda sa, ze by mi nieco zadalo nejaky quest alebo ma niekam viedlo. Zasiel som do horsej casti mesta, zabil nejakych kostlivcov a ghoulov a inak... co ja viem? :) (par uvodnych screenov)
Mě by zajímalo, jak to jako onlineovka vlastně probíhalo, ty souboje na tahy a pod.
Abychom zbytečně nespamovali diskuzi pod Silver Blades, tak se přesunu sem. Zatím jsem prohlídl odkazy od Micka a postupně jsem se prokousal i různými návaznostmi, takže už tuším, kde jsem předtím funkční server viděl. Nicméně ty stránky už nefungují. Podle všeho jde o ty samé stránky, co byly uvedené pod videem Neverwinter Nights Offline (DOS) remake. Je to postavené na remaku, který byl vytvořen podle obsahu původní hry, takže to nebude identické originálu, ale to by nemuselo nutně vadit. Obsahově mě však překvapilo, že v té hře by měly být stejné lokace, co ve stejnojmenném počinu od Bioware z roku 2002. Teď už to jen zprovoznit :)