Nakonec jsem Neuro dohrál na následujícím notebooku:

ASUS F3S
Motherboard F3SC
Intel Core2Duo T5250 1,5 GHz
NVidia GeForce 8400M G 512 MB
2GB RAM

Windows XP Professional SP3
DirectX 9.0c 4.09.0000.0904
Graphic Card Driver 266.58

To jen kdyby se do toho chtěl někdo pouštět. Rozchození nebyla žádná legrace a snad nikomu na světě není příliš jasné, v čem je na konkrétních sestavách problém.
Tak nic. Zkoušel jsem VirtualBox s Win XP, ale bez úspěchu, možný problém s emulací grafiky. Hra spadne okamžitě po spuštění, vytvořený errorlog je prázdný.

Na Win7 i s cracked hra zřejmě hapruje na (byť crackem upravené) knihovně Starforce (se Starforce se Vista/Win7 obecně nesnáší kvůli potřebě vysokého oprávnění této nechvalně známé ochrany).

Jinak verze z 3dshooterlegends a wkduffyho stránek jsou totožné, wkduffy má jen přidaný překlad a crack na třetí cd.
Drolin. Tak za prve jsem to hrál někdy před více než rokem a na detaily si přesně nepamatuju. Instalace probíha klasicky, i když kvuli ruské verzi se tam ukazujou nějaké klikyháky a myslím že musíš vybrat horní text. Potom jsem zkopíroval angličtinu a menu bylo rusko-angliké. Doporučuju to stáhnou z 4shared, kde je myslím i návod a nemusíš se registrovat, stačí použít FreeRapid.
Se nedivím, že to nejde, když to má v sobě StarForce. Od takové hry ruce pryč. Navíc to určitě nebude žádná pecka, jsou lepší hry.
@Malis (28.12.2012 13:28): A na XP si klasicky instaloval a použil i překlad?

Myslím, že by to mělo jít i nějak zprovoznit na mém pc, ale kvůli minimu infa o hře se to špatně řeší.
Mě se Neuro opravdu povedlo rozjet ve win XP, v 7 to ani nezkoušejte :), zatím nikdo komu by se to podařilo?
Evil Resistance není tak špatné (tedy je, ale jde to hrát), jak jsem čekal - zvláště tedy kvůli absenci ukládání v misích.

Ale toto sedí :).

"What kind of game would be produced if a low-rent, no-name Russian developer with minimal talent and tech wanted to ripoff a stinking (but lovely), subpar western turd like Land of the Dead: Road to Fiddler’s Green?”
@Phoenix (24.12.2012 23:25): ztotožňuji se s tebou s názorem, že Instinct, Red Ocean kvalitativně asi opravdu hrůza, ale já se u nich též dobře bavil :-). Takový střílečky starýho střihu mám velmi v oblibě. Proto taky už stahuju Evil Resistance tak uvidim :-)
Kolik těch neznámých ruských FPS ještě existuje? I když na Neuro si matně vzpomínám, okolo roku 2005 byl na topcd.cz v předobjednávce, že někdy vyjde. Datum vydání pořád oddalovali, v Levelu snad o hře ani nic nebylo. Tudíž jsem na ni pak zapomněl a myslel si, že nikdy nevyšla.

Pěkné screeny z těch stříleček jsou třeba tady. Evil Resistance: Morning Of The Dead, They're Alive a Neuro.

@Phoenix (24.12.2012 23:25): Exodus from the Earth byl kdysi v Levelu recenzován, dostal i velmi slušné hodnocení. Proto jsem si tu hru pamatoval a jen od té doby proklínal zdejší eshopy, neschopné mít hru skladem. Nakonec jsem ji sehnal před rokem a půl, když ji měli někde z dovozu. V anglické verzi vylisované v UK někdy v roce 2010.
@Phoenix (24.12.2012 23:25): Ano, Evil Resistance asi bude špatné :). Ale potěšilo mě, že to funguje.

Jak jsem koukal, tak The Hunt, Collapse a They're Alive! se určitě pokusím vyzkoušet. A díky za info, o těchto hrách jsem dodnes nevěděl. Hned mám však chut si nějakého toho východního underdoga zahrát.

A Neuro ještě budu testovat, ale moc infa a rad o něm (v eng) asi nebude. Zkoušel jsem i změny v cfg a nic.
@Drolin (24.12.2012 22:10): Evil Resistance mi přišlo dost hrozné, nedohrál jsem ani první misi. Nicméně jen díky wkduffymu jsem narazil na několik kvalitních kusů (Exodus from the Earth, The Hunt, Twin Sector). Z těch věcí, co tam recenzuje, jsem většinu hrál nezávisle na něm, z těch méně známých jsem si nedávno užil Instinct (navzdory objektivně slabé kvalitě jsem se dobře bavil), Day of the Zombie bylo už hodně slabé, Scorpion Disfigured a Red Ocean mi obojí přišlo slušné (i když hlavně Scorpion řekněme svým specifickým způsobem). Někdy se chci pustit ještě do Collapse (screeny z pozdějších částí mají famózní atmosféru, vyšel i datadisk, ale pouze RU, EN není ani fandovská verze), jestli někdy rozchodím Neuro tak to a They're Alive!.

Jestli se Ti podaří zjistit, proč Neuro nejede, tak se ozvi.
Tak také mi hra na XP nefunguje (engine_error). Budu muset vyzkoušet na jiném pc.

Ale stránka wkduffyho povedená, hned jsem vyzkoušel Evil Resistance (které už funguje :).
Až se někomu podaří rozchodit Neuro na W7 64bit, buďte tak hodní a dejte mi vědět.

Hra je ke stažení např. na 3dshooterlegends
nebo u wkduffyho

EN překlad http://3dsl.game-host.org/site/download.php?mirror=4470" >opět 3dshooterlegends

Neuro si chci zahrát už delší dobu, ale naposledy jsem ji rozchodil před několika lety na Win XP, soudě podle http://wkduffy.wordpress.com/2010/10/19/neuro-pc-russia-2006-the-greatest-game-you-never-played/#comments" >příslušné diskuze nejsem sám, kdo by si ji rád zahrál, ale nemůže ji rozchodit.