Nelly Cootalot: The Fowl Fleet

22.03.2016
09.02.2017
11.07.2019

Jedná se o klasickou point and click adventuru navazující na freeware hru Nelly Cootalot: Spoonbeaks Ahoy!, která nezapře velkou inspirace v sérii Monkey Island. Pokračování je již placené, v detailnější grafice a tentokrát i s kompletním namluvením.

Nelly Cootalot, dobrodružkyně, pirátka a ochránkyně ohrožených druhů, se pouští do dalšího dobrodružství. Bude muset znovu ochránit nevinné ptactvo před zlotřilým baronem Widebeardem a opět zhatit jeho plány. Nejdřív ale musí zjistit, co vlastně plánuje, aby ho mohla dopadnout, což bez prostředků nebude snadné. Nelly tedy jako vždy řeší problémy klasickým adventurním stylem - svou mazaností a bezohledností vůči místním zákonům.

• Android --
Humorná point and click adventura z pirátského prostředí, kde hlavně hrdina sebere všechno, co není přibité a s nadsázkou komentuje dění kolem sebe. To je přece Monkey Island. Ba ne, tady byste Guybrushe hledali marně. Ale nebojte, dobrodružství Nelly Cootalot má rozhodně také co nabídnout.

Nelly má ráda ptáky! No fakt, nekecám. A upřímně doufám, že se všichni ti, které při téhle větě napadlo něco nemravného, červenají, protože tady jde o skutečné opeřence. Když se baron Widebeard, nemesis naší hrdinky, rozhodne všechny ptáky očarovat, aby je zneužil (opět se všichni zvrhlíci styďte) k získání pokladu svého zesnulého bratra, nemůže to Nelly nechat jenom tak. Vydá se po stopách zlotřilého barona, aby nebohé opeřence zachránila a padouchovy plány zhatila.

Nelly se vypraví celkem do tří lokací, kde první a třetí jsou spíše menšího rozsahu, zatímco druhá tvoří nejpodstatnější část celé hry. V první části se bude naše hrdinka snažit dostat z ostrova, kam se nechala tajně přepravit, aby unikla z nudné práce na poště. Poté, co se jí to podaří, zjistí, že baron Widebeard uhranul všechny ptáky na druhém ostrově, ale netuší co s nimi zamýšlí a kam se vypravil. Bude proto muset sehnat komponenty na sestavení ptačího detektoru, najmout vzducholoď a také si opatřit povolení k odletu. No a na závěr bude muset prokázat, že je vhodným kandidátem k tomu, aby se dostala do vulkánu, kde se ukrývá potopená loď s pokladem.

Nelly Cootalot: The Fowl Fleet je spíše lehčí adventura. Předmětů v inventáři je snad po celou hru méně než deset, na několik málo hádanek, které se ve hře vyskytují se po kratším zamyšlení dá bez obtíží přijít a pokud by hráč nevěděl, co dál, vždy se může zeptat Sebastiana, což je ptačí společník hlavní hrdinky. Toho je dokonce možné asi ve třech případech použít, aby Nelly pomohl přímo. Hlavní náplň hry spočívá v rozhovorech. Rozhodně doporučuji využít v dialozích všechny možnosti, i když už jste se potřebnou informaci dozvěděli, protože v téhle adventuře jsem se při několika rozhovorech skutečně upřímně zasmál. Rovněž se vyplatí poctivě prozkoumávat okolí, protože Nelly často humorně komentuje i věci kolem sebe. Pobaví i netradiční řešení některých situací. Když má na konci hry Nelly prokázat, že má Spirit of Huntsman a Will of the Wise Man, vyřeší to tak, že od lovce odcizí alkohol, který si tajně pálí v lese a od notáře získá závěť zesnulého starosty.

Grafické zpracování se povedlo na jedničku. Na hře je sice znát, že ji má na svědomí malé studio, ale přesto je grafika velice pohledná a zároveň přehledná. Hudba skvěle doplňuje atmosféru a také dabing všech postav je výtečný. Ze všeho nejvíc bych ovšem pochválil namluvení samotné Nelly. I díky němu a díky všudypřítomnému a milému humoru bych neváhal označit Nelly Cootalot za jednu z nejsympatičtějších postav, za jaké jsem kdy hrál.

Nelly Cootalot: The Fowl Fleet se dá dohrát za nějakých 5-6 hodin. To se sice může zdát málo, ale já oceňuji, že po celou dobu jsem se výtečně bavil a vychutnával si pohodovou atmosféru, která ze hry čiší.

Pro: Nelly, humor, grafika, dabing, obtížnost

Proti: Mohlo to být delší