Need for Speed: Underground

16.01.2004

Need for Speed série se poprvé objevila na handheldech s touto zjednodušenou verzí pro Game Boy Advance a na rozdíl od jiných her pro tuto platformu používá plně 3D grafiku. Podobně jako v původní hře, i tady kariéru tvoří Underground mód, ve kterém je cílem stát se nejlepším pouličním závodníkem ve městě a dostat se na vrchol řebříčku ve čtyřech typech závodů, kterými jsou okruh, sprint, drift a drag. Během kariéry ale může být hráč vyzván svým rivalem a pokud prohraje, tak přijde o své umístění.

Celkově se ve hře nachází 14 vozidel od značek jako Toyota, Mitsubishi, Nissan a Acura. Auta je možné upravovat vizuálně a měnit jim blatníky, spoilery, kola, lak a vinyly nebo jim vylepšovat jízdní vlastnosti jako rychlost a ovládání. Podporovaný je i multiplayer přes kabel až pro 4 hráče. Jako hudbu hra obsahuje výrazně kompresovány verze skladeb z originální hry jako Get Low, The Only, Doomsday a Sucked In.

Tohle byly s ohledem na HW docela super hry (Porsche, U1, U2, MW). Pamatuju, když jsem si to emuloval na Symbianu.