NAIRI: Tower of Shirin

29.11.2018

Shirin je pozoruhodné město plné překvapení a různorodých obyvatel. Jednoho jistě zaujme, že Shirin je především město zvířat a že ani zvířata, stejně jako lidé, nedokáží žít ve vzájemném souladu a prosperitě. Obyvatelé jsou tak rozděleni na kasty a bohaté části střídají chudinské čtvrti, kde vládne vysoká kriminalita. A v tomhle městě žije i naše hrdinka Nairi z bohatší třídy obyvatel, která se seznámí s kriminálníkem Rexem. Nezvyklá dvojce se nyní vydává na cestu za poznáním městských tajemství a historie.

Ač hra vypadá, a z části také cílí, svou roztomilostí především na dětské hráče, své si v ní najdou i dospělí, jelikož se jedná o bajku a ve zvířecím světě se tak tvůrci nebojí řešit ani dospělá témata dnešní společnosti. Samotnou hratelností jde o 2D point and click adventuru s prvky vizuální novely, které jsou známy spíše hráčům japonských her. Tvůrci tak netají inspiraci ve známém filmu Cesta do fantazie (2001) či seriálu Avatar: Legenda o Aangovi (2005). Nechybí pak průzkum prostředí, kombinování předmětů či dokonce dungeony a četné hádanky. Vše v ručně kreslené grafice.

Dvojka. Tady ty pokračování zapadlých indie her mi vždycky přijdou jako děsně stupidní nápad. Není šance aby se to prodávalo líp než první díl.