Myth III: The Wolf Age

26.11.2001

The Wolf Age je v pořadí již třetím dílem vcelku úspěšné série Myth. Taktéž se jedná o real-time fantasy strategii, jejíž příběh je prequelem obou předešlých verzí. Děj se odehrává 1000 let před prvním dílem The Fallen Lords, v období zvaném Wind Age, ve kterém je lidstvo sužováno stále větším vojenským tlakem ze strany Myrkridie. Když už se zdá, že lidská rasa bude pobita, vstupuje na scénu rek jménem Connacht, přezdívaný The Wolf. Z udatného válečníka se postupem doby stane generál vojska a následný vladař země, který zjistí, že útoky Myrkridie byly jen předzvěstí blížící se hrozivější tajemné síly.

Hra nabídne 5 kapitol ve zcela odlišných prostředích: podzemí, poušť, zelené a zasněžené pláně, 25 nelineárních misí, ve kterých budete plnit nejrůznější úkoly typu: obrana kovárny, dobývání ukradeného artefaktu, osvobození zotročených obrů nebo prolézání kobek. Na své pouti se setkáte se spoustou vedlejších charakterů, postav a hrdinů, přičemž za některé z nich pak můžete sami hrát. Svou armádu můžete složit z více jak 40 různých povolání od základních jednotek (válečníci, lučištníci), až po rytíře a kouzelníky. Každá z jednotek má navíc několik stupňů vylepšení, které s ní přechází do dalších misí. Jednotlivé jednotky při větším počtu je možné dávat do formací.

Příjemným překvapením a takovou třešničkou na dortu je nahrání celé mise a následné zhlédnutí, kde si zopakujete klady či zápory ve vaší taktice. Taktéž je zde obsažen multiplayer až pro 16 hráčů, který nabízí 14 různých modů.

Tak todle mě opravdu neoslovilo. Pokud jsem dal Dragon Age 70%, tak todle nezaslouží ani polovinu. Pokud nedohraju ani demo, tak je něco špatně. Sehnal jsem si cheaty, a je to všude stejný. Marně se snažím najít nějaký klady. Hezky to vypadá na obrázcích. Možná nějakej příběh v pozadí. Líbivý ukazatele zdraví. Spousty krve, ucházející efekty, ne to už přeháním.
-2 +1 −3