Mystery Legends: Phantom of the Opera

02.08.2011

Kdo by neznal Fantoma opery? Pařížská Opera, konec devatenáctého století. Mladá a krásná operní zpěvačka Christine je tajně vyučována záhadným Fantomem (skutečné jméno Erik), který ji tajně miluje. Christina se však zamiluje do mladého, krásného Raoula a svému ve tváři zohyzděnému učiteli dá sbohem... Od té doby však již uplynulo mnoho let a pár má spolu (samozřejmě mladou a krásnou) dceru Eveline, která jako by z oka vypadla Christine... Na cestě z divadla obdrží Eveline pozvání, které nedokáže odmítnout, a než se naděje, je uzamčena v budově chátrajícího svatostánku hudby, pronásledována hlasem, který tvrdí, že je její "Angel of music"...

Druhý zářez do série Mystery Legends je hororově laděná hidden object adventura. Oproti většině zástupců tohoto herního žánru je k dispozici pouze jediný stupeň obtížnosti, což s sebou přináší např. velmi dlouhé načítání nápovědného tlačítka či nezvýrazněné sebratelné předměty. V HO scénách se hledané předměty generují náhodně a ani řešení puzzlů nemusí být při každém hraní stejné. Veškeré informace a stopy k řešení hádanek se zapisují do deníku. Nechybí ani puzzly, které je sice možné po určité době přeskočit, to ovšem přidá k hracímu času rovných 30 minut. Kromě ve hře stráveného času hra mapuje i přesnost klikání v HO scénách.

Collector's Edition přidává mimo jiné závěrečnou kapitolu ve Fantomově doupěti.

Co by to bylo za navstevu Parize, kdyby si clovek domu neprivezl nejaky ten suvenyr. Ja si krome pametni mince ze Sacre Coeur a vecerni navstevy Notre Dame (Paris 1313, tresu se na tebe!) behem bohosluzby odnesl z jednoho nejmenovaneho obchodaku (Fnac) na nejmenovane tride (Champs Elysees) i jedno herni CD. Protoze vsak v zabozroutstine umim rict leda tak voulez vous coucher avec moi ce soir a par podstatnych jmen (le homme, la famme, la chienne) a pak jeste zvolani merde allors, l'hooligans, na hrani hidden objectu v tomto jazyce bohuzel nejsem dostatecne lingvisticky vybaven. Takze jsem hru nainstaloval, hral pet minut a zase smazal.

A vratil jsem se k ni az ted, protoze jsem objevil maly trik, ktery bude Big Fish Games asi uplne u zadku. Stacilo si stahnout anglicky trial hry a prekopirovat cast souboru do slozky nainstalovane originalky. Kolektorku vam to sice z normalni verze neudela, ale aspon jsem mel krome dabingu v anglictine i text.

Nakonec jsem byl i prijemne prekvapen - hra je to atmosfericka, pres sve pomerne stari (v ramci HO zanru) pomerne hezky vypada a i kdyz se v soundracku opakuje jen velmi male mnozstvi skladeb, velice dlouho trva, nez vam zacne byt i jen malinko neprijemna. Ani tech snad deset her, ktere jsem odehral mezi dokoncenim titulu, napsanim profilu a jeho schvalenim, ve mne nestacilo udusit vzpominku na vareni Zelene vily.

Puvodne jsem toho o hre samotne chtel napsat vic, ale uz si bohuzel nevybavuji, co presne. PS, tento komentar nebyl napsan pod vlivem absintu ani jinych omamnych latek.