@Artran (20.10.2013 18:29): Ideálněji po sobě (navazují, avšak jen lehce), nicméně vůbec nevadí hrát v pořadí II-IV-V-III-I jako jsem hrál já :). Příběh určitě není stěžejní. Na druhou stranu, až zprovozním pc verzi, tak si celou sérii zahraji popořadě.

@TombSpirit (20.10.2013 17:38): Tak například až vyprázdníš naplněný repozitář, vrátíš se k Mystu (tedy spíše Rivenu či Mystu IV, které tu přístupnost díky soudobějšímu vizuálnímu zpracování nebízejí větší :).
@Drolin (20.10.2013 16:09): Jinak já si rozhodně nemyslím, že je to špatná hra, kdybych se s ní setkal dřív, určitě bych se dál prokousal. Jenomže dnes je (na dosah) taková spousta skvělých (a "přístupnějších") her, ke kterým jsem se ještě nedostal (namátkou Fallout 2, Half-Life, Baldur's Gate, Witcher, novější Tomb Raidery)...
@TombSpirit (20.10.2013 16:04): Já to beru z pohledu fanouška tohoto žánru, tedy hrálo se mi to velmi dobře :). Ale všechny další díly jsem hrál, a tak jsem přesně věděl co mohu čekat (i co se příběhu týče) a skokový pohled osobně preferuji nad volným. U adventur.

A nyní to mám naoapk, klasické point n click mě momentálně příliš nebaví.

@Drolin (komentář): S hratelností spíš nesouhlasím - nedávno jsem se pokoušel Myst hrát a příliš dlouho jsem u něj nevydržel. (Minimálně zpočátku) velmi nejasné, co se po hráči chce, s čímž souvisí nudné plahočení po ostrově (a kamera, resp. skokový pohyb, tomu příliš nepomáhají, to už radši 2D point-and-click). A příběh mě taky zrovna nestrhl. Takže souhlasím s 90210, každopádně díky za názor.
Fanouškům Mystu mohu jen doporučit tuto prakticky neznámou (vydána byla pouze v Japonsku) psx adventuru The Book of Watermarks.
Tak jsem Myst opet asi po roce chvili zkousel hrat a fakt se to neda, je to neuveritelna nuda, od zacatku neni jedinej duvod hru hrat, nulova motivace a pribeh. Grafika, na ktery Myst v dobe vydani stavel, je hrozne sterilni a nelibi se mi. Takovej Lighthouse z pozdejsich mystoidnich adventur je mnohem lepsi, aspon tam je nejakej zretelnej pribeh. Pochybuju, ze tomu dam jeste nekdy sanci, stejne jako Rivenu, kterej alespon graficky vypada opravdu dobre.
4Drolin - Taky me to napadlo, zkousel jsem to hrat, ale na zacatku se mi to seklo (black screen) a nechtelo se mi to resit. Nejsem si ale uplne jistej, jestli by me Myst-like (7th guest apod.) adventury bavily, je tam kladenej moc velkej duraz na puzzly. Obrovskej prodejni uspech (do roku 2000 to byla snad nejprodavanejsi hra na PC) ale nechapu, asi to bylo tou renderovanou grafikou.
Taky jsem si to říkal, ale neboj, letos tu určitě přibude (pokud mě netrefí infarkt ze Silent Hillu) ještě aspoň 1 hodnocení. :-)

EDIT: Ale je zvláštní, že třeba na GOGu je poměr počet hodnocení Fallout/Myst asi 8:1, zatímco tady je ten nepoměr mnohem větší.
Docela by mě zajímalo, proč mají Mysty tak malý počet hodnocení, když jde o jednu z nejvýznámějších (minimálně v USA) adventurních sérií. Napadá mě jen release pouze CD verze prvního dílu a následné nezavedení značky mezi hráči.