@AiMLEzZz (03.12.2021 09:56): Vanilla je i v MP strašně holá a trochu přiblblá, překonaná. Ale myslím, že i ve vanille je třeba ten režim bitvy, kdy se lidé do konce znovu nespawnují, tj. mají pouze jeden život, což se pak samosebou hraje úplně jinak a taktičtěji. A nevím jestli i ve vanille, ale třeba v Napoleonic Wars, tedy v takovém tom DLCčku, stejně jako v různých módech byl právě ten strategický herní mod, kdy hráči představují velitele a mají pod sebou jednotlivé oddíly AI; já to moc nehrál, ale kamarád jej často pařil ve zmíněných NW.

Jinak zajímavé na combat systému Warbandu právě je, jak jednoduchý je v principu, ale jak je zároveň obtížný na komplexní zvládnutí v kompetici s jinými hráči. Když jsme hráli ještě betu, téměř nikdo nedokázal blokovat. Dnes už znalost toho soubojáku je mezi hráči samozřejmě velká, tudíž mnozí zneužívají i různé glitche, kdy smyslem je co nejvíce zkrátit úhel, ze kterého vyšlou úder. Ale na všechno existuje nějaká protizbraň. :)

A také přichází a odchází různé trendy, jako třeba kopání či chambery (odražení útoku nikoliv blokem, ale protiútokem), pozdržování nápřahu, cukání sebou, piruety... Vzpomínám, jak jsem šel nějak pět let dozadu na duel server a měl tam pěkné výměny s jedním hráčem, který mi dojatě sdělil, jak mu můj způsob boje (stručně řečeno: dynamické změny tempa boje, komplexní obrana i útok, zásadové nevyužívání glitchů) připomíná jeho kamaráda, se kterým kdysi dávno hráli. :))

Ty mody celkově byly prostě dál než vanilla a vše nejlepší jsem vskutku zažil v nich. Vikingr se skvěle hrál, neměl kdovíjak velkou komunitu, ale fakt krásné mapy a super setting. Bohužel se změnil vývojářský tým, takže od Norů mod propadl anglosaským trolům a ti udělali z nejlepší hry všech dob (fakt, hratelnost bohů...) gameplayově ptákovinu pro klanové bitvy, což mělo jistě velký smysl v módu, kde existovalo pouze několik aktivních klanů - a samozřejmě to Vikingr, kde jsem předtím řádíval s obouruční sekyrou za slovanskou divoženku, dávno totálně zabilo.

cRPG bylo dlouhý čas asi největší mod pro Warband, nabízelo nejširší individualizaci postav, buildů a výbavy, expovalo se, vydělávalo... Hráli ho snad všichni ti nejlepší hráči a bitvy byly občas dost velké a epické. Ale taky se zdá být již mrtvé.

Takovou slabší obdobou cRPG je Mercenaries, které se více drží vanily. A hráče má určitě dodneška, což je jeho největší deviza.

Další fantastický MP mód, na kterém bylo zároveň odvedeno asi nejvíce práce autorů, je The Deluge ze settingu Ogniem i mieczem (desetkrát lepší než ten zpeněžený mód na původní Mount&Blade). Ale naposledy se mi bohužel jevil mrtvý, občas se připojí pár Poláčků, které člověk uráží, aby to trochu vyhecoval, nicméně je to dost smutné. :/ :D

Takže to je takový stručný náhled do extrémně bohaté historie MP Warbandu.
@Adieu (03.12.2021 08:16): A ty nejlepší zážitky byly z modů? Protože jsem párkrát multiplayer zkoušel, ale přišlo mi to jako skoro každý multiplayer kdekoliv, tj. absolutně neřízený chaos, kde se všichni naučili používat optimální kombo zbraně a zbroje, takže jako noob, co se připojil asi deset let po vydání, jsem skončil jako nafukovací panna pro celý server. Ale věřím, že to může být prdel, když má člověk s kým hrát. Mě vždycky lákala představa vést bitvu 1v1 za doprovodu stovek AIček, velitel proti veliteli, ale nevím, jestli tohle vůbec ve Warbandu je. Ten standardní multiplayer mi přišel spíš jako taková deathmatch arena ve tvaru hradu.
@AiMLEzZz (komentář): On ten singl hru bohužel fakt nespasí, co z Warbandu udělalo legendu, je multiplayer, ve kterém teprve geniální souboják odhalí veškerý svůj potenciál. Bohužel už spousta těch nejlepších modů zemřela, jakkoliv se lidé trochu vrací, když zjišťují, že Bannerlord je shit a Warband lepší, což se obecně řeší (nebo aspoň řešilo) v chatu Bannerlordu. Škoda ovšem, že už jsi nezažil takový Vikingr nebo cRPG v dobách své největší popularity a slávy, to byly vůbec asi nejlepší herní zážitky, jaké mám, na spoustu z toho budu vzpomínat ještě jako dědeček. :D Singl je proti tomu stupidní shit. A skutečně je mi líto všech hráčů, co si to neprožili, nic lepšího nikdy na PC nepřišlo a bůhví, jestli přijde. Rozhodně pokud se tomu někdy něco vyrovná, už nebudu v tom věku, kdy bych se do toho mohl naplno opřít - v MP Warbandu musel jsem mít nahráno tisíce hodin. :D
@Red (08.05.2021 10:42): No, "poctivě". Já jsem obvykle v pozdějších fázích hry, kdy jsem se paradoxně bál přijít o jednotky, protože se mi je nechtělo znova trénovat, použil klasickou taktiku nalákání většiny nepřátel na sebe, dokud měli moji lučištníci šípy, a pak jsem je kosil sám z koně.
No koukám že jste to všichni hráli docela poctivě. To já vždycky našel nejvyšší bod u okraje mapy, tam jsem celou armádu shromáždil. Když přijela jízda nepřítele tak buď běžela do kopce proti celý mý armádě nebo běžela kolem a zasekla se o okraj mapy. Tam jsem přišel na řadu já a zezadu je upíchal. Do útoku jsem poslal svý jednotky teprve když nepřítel začal prchat:)
@AiMLEzZz (08.05.2021 09:44): No jo, ale to by musel počítač vědět jak na ně :-) Proti tobě by asi byly ztráty mnohem větší, ale proti běžné armádě byli skvělí. Jasně, musel jsem se občas podívat, jaké jednotky proti mě stojí, když tam bylo moc seržantů nebo kopí, tak jsem si to dvakrát rozmyslel s útokem. Ale třeba se zmiňovanými Khergity to bylo s prstem v nose, Saranidi trochu kladli odpor, nordové se svojí vycičenou pěchotou taky, ale nakonec vždycky padli :-)
Já to hraji jedině na nejvyšší obtížnost. Viděl jsem na YT video, jak samotný hráč kosí z žebříku obránce hradu, zbyl tam sám a porazil jich snad 200, no hrůza. To snad nemůže ani bavit, když pak v bitbě nejsou ztráty.
@strejdafido (08.05.2021 09:39): No, i ta Swadia je nakonec celkem bezzubá, pokud člověk ví, jak na ně. Zvlášť pokud má člověk rhodocké kopiníky, tak se stačí odebrat na nejbližší svah a stáhnout vojáky co nejtěsněji k sobě. Swadia válcuje, jen pokud ji má pod kontrolou hráč, zvlášť na nižší obtížnost. To pak Swadian Knights dostávají tak malý damage, že jsou v podstatě nesmrtelní.
@Jessy (07.05.2021 09:23): Přesně, za Swadii jen s jízdou, proti nim neměla žádná armáda na mapě bez skal šanci. Ideální byli v poušti nebo na prérii, tam ovládli pole během chvíle.
To o tom nahánění Khergitů po mapě je fakt, to mi taky lezlo krkem, když se rozutekli a celá tlupa se za nimi hnala, dokud je neuštvala nebo nevyhnala z mapy. Ale dalo se to, ono jich poprvním střetnutí moc nezbývalo :-)
@AiMLEzZz (07.05.2021 08:25): Swadie má výbornou jízdu, ale Khergiti padnou, jako první vždy :D.

Největší průser je to, že kolikrát jsem je naháněla po mapě i v bitvě :D. Zas tak hloupý nebyli. Nejlepší bylo, když se zasekli v řece o strom. A bitva běžela a běžela.
@AiMLEzZz (05.05.2021 22:31): Přesně tak poslední Lord měl snad 1000 vojáků :D a pořád cheatoval. Byt neměl kdy a jak vždy měl pak po porážce třeba 200 nových.

Mody jsem nezkoušela. Jako na vyblbnutí je to dobré, ale jakmile člověk začne přemýšlet a chce příběh a nějakou politiku :D tak raději Total Wary a nebo Universal či Crusadery.
@Jessy (05.05.2021 21:54): Jo, hlavně je to extrémní oser, když se někde drží poslední lord s posledním městem. Podle mě to nestojí za to a je lepší radši nějak zaroleplayovat konec příběhu postavy. Konec konců ne každý musí skončit jako císař :).
@Red (05.05.2021 20:17): Díky! :) Docela zajímavě to řeší mod Ice and Fire (myslím, že se tak jmenuje, prostě Game of Thrones), kde můžeš nějakou dobu politikařit, jak chceš, ale po nějaké době ze severu přijdou extrémně tuzí White Walkers. Buď je porazíš a pak už nebudeš mít problém s ničím, anebo to bude v podstatě konec světa.
@AiMLEzZz (komentář): Já to dohrála :) ten singl docela mě to vzalo tenkrát, ale bohužel mě mrzelo, že počítač podváděl a trvalo to docela dlouho než jsem celou mapu obsadila a stala se císařovnou. Mám pocit za ty žluté Saranidi ? A nebo nějak tak.
Zdravím! Hrajete někdo Viking Conquest? Jsem maršál a lordi mě nechtějí následovat v kampani :( jen chvíli a při nejbližší příležitosti se zdekují... takže pokud sám nemám dostatečnou armádu, je mi tažení naprd... dělají to i ti, se kterými máme skvělé vztahy (min. 80), už jsem z toho fakt na prášky :P při obléhání to ještě pochopím, ale vždy to udělají ještě před tím, než k tomu nepříteli vůbec dojedeme a to je na VC mapě hodně dlouhá doba :D
Blíží se uzavřená beta. Já zůstávám tedy optimistou a doufám, že se vydání dočkáme už v první půlce dvacátých let.
@PoetaBezRymu (02.02.2019 12:40): Začátky jsou krušný, tak to má být:) Krýt se musíš začít když soupeř napřáhne, tím se postava kryje z toho správného úhlu a nejlepší útok je potom co se vykryješ, samozřejmě jseš na začátku pomalej a při útoku potřebuješ pohyb a taky nějaký brnění abys něco vydržel. Případně máchej při ústupování či napřahuj při pohybu do strany, to taky celkem funguje. A jinak samozřejmě boj není o férovce, nejúčinnější je zabíjet zdálky, z koně či zezadu:)
Mohl by mi někdo nějak jednoduše vysvětlit bojový systém této hry? Zatím jsem ho totiž nějak nepochopil. Střelbu z kuše/luku zvládám, stejně jako jízdu a sekání z koně, ale stačí, abych šel s někým na férovku a permanentně dostávám na budku.

Soupeř je většinou rychlejší, takže když chci dát úder, tak ho nedám, protože mezitím na mě doletí dvě rány protivníka. Když se chci krýt štítem, nebo zbraní, tak to většinou nemá příliš účinku, nebo jen držím klavesu obrany a soupeř mě nepusí k ničemu jinému, protože jen co jí pustím, tak dostanu ránu.

Co dělám špatně? Snížit obtížnost na minimum jsem zkoušel....
Mám takový dotaz - občas na YT nebo na diskuzích vidím, jak se někdo chlubí armádou o počtu 250 a více lidí. Jak je to možné?? Mám velení na maximu, to je 125 lidí a když bych si chtěl vylepši charisma, tak to přidá jen jednoho človíčka a navíc zkušenosti už prostě nepřibývají, resp. je jich potřeba strašné množství. Moc to nechápu...
Rozehrál jsem před pár dny poslední DLC k Warbandu - Viking Conquest, konečně je tu pořádný storyline, hra má spád a není to jen obyčejný sandbox. Obtížnost oproti "Native" vzrostla, což není mínus, bo původní hra byla až příliš snadná (aspoň tedy pro nás veterány :) Bohužel i přesto, že se jedná o Reforged Edition (byla vydaná zdarma "opravená verze" někdy na jaře 2015 pro všechny co vlastní původní Warband), tak zde stále zůstalo dost bugů, které znepříjmeňují jinak skvělý prožitek ze hry. To i ten poslední hnus od Ubi je 100 krát víc polished než tahle poslední verze Vikingů.. Ale i tak je to výtečný datadisk.
@Neelixx (08.03.2016 15:38): Jsem fakt zvědavej, jak se to bude hrát - lepší animace sice fajn, ale působí to podobně clumsy, nedynamicky a pomalu jako M&B před Warbandem, či jako War of Roses.
@musa (02.04.2015 19:22): Zkus to znovu. Tentokrát po odinstalaci smaž i složku Steamu. Pro jistotu ještě vyčisti registry. Pak teprv instaluj. Tohle by snad mohlo pomoct. Taky by jsi předtím měl odinstalovat hry instalované ze Steamu.
@musa (02.04.2015 19:22): To je tak, když necháš CCleaner nechat svou práci.. Ještě řekni, že ten program čistil registry... To me vzdy neco neslo nekdy i samotnej OS..

Jsou dvě věci a to je ve slozce ze steamu hru odstranit. pac zbydou zbytky.
2 vyfotit tu hlasku a dát to sem..
mám tu technický problém: nainstaloval jsem ccleaner a nechal ho udělat pořádek na harddisku. přestal mi ale fungovat warband, po úvodní obrazovce s vývojářem hra vyhodí chybovou hlášku a spadne. tak jsem hru odinstaloval, ze steamu nainstaloval znovu, ale žádná změna. nějaká idea proč a co s tím?
jak dlouho trvá, než od zásnub dojde ke svatbě? děvucha si mě vzít chce, brácha dal svolení, denáry jsem nasypal a už už se cca dva měsíce konají přípravy.
Jo tak našel něco ve stylu, že prý mám dobýt hrad a požádat o jeho vlastnictví a že když mi to můj král zamítne, tak mám vypovědět přísahu a nechat si své državy. V tomhle případě mělo být vše ok..prý....... nějak se nezminovali, že mi ta země vyhlásí válku a já téměř sám budu bojovat proti svému bývalému království... naštěstí jsem se ubránil a ted přetahuju šlechtice na svou stranu
Uvnitř království to nejde. Ale založit království jde jednoduše dobytím nějakého hradu / města, ale hráč nesmí být po záštitou žádného krále, jestli si to dobře pamatuju.
Je nějaká možnost, že bych vyvolal rebélii uvnitř království proti králi, abych se sám stal králem? Pořád na to nemůžu přijít. Představuju si to tak, že si každého vezmu bokem a přesvědčím ho, že má udělat se mnou vzpouru. Ale stále nevidím tu možnost, jde to tak nějak?
@FildasCZ (16.08.2014 11:51): No já hraju už roky vpodstatě pouze MP Warbandu. Ale slyšel jsem, že výborný single mod je Brytenwalda, ač už si z mého krátkého gameplaye nevybavuju, jestli splňuje tvý přání. Když jsem ho naposledy zkoušel, což je pěkná doba, trpěl bugy, neboť je to asi zdaleka nejkomplexnější mod, nicméně to už může být minulostí.

A já jdu prudit pšonky do Deluge jako Lech_The_Polish_Inbred. :D
@Adieu (16.08.2014 11:36): Není spatny hral jsem ho jeste v plenkach.

Spis by me zajimal mod na singlac. Upravena ekonomika, hrani hry, ai . Protoze v singlu vsechno tezce pokulhava. Vazalove, cheater pc, ekonomika. Dobyvaní by se mohlo vylepsit. Ne jeden zebrik. Snad jen jeden hrad, kde jsou dva. Treba oblehaci stroje. A tak .

Jsme zvedav, co bude v tom, co chystaj. Jelikoz jsem to dohral kompletne. Tak jsem si i vypsal tezke nedostatky. Stahnul asi milion modu a v zadnem nebylo nic o cem mluvim. A nebo jsem ho minul ?
BTW - Pokud se nepletu, tak po registrování na steamu se člověk může dostat k CD key, který se jde registrovat na stránce vývojářů pro přístup k DRM-free verzi.
Mohl by mi někdo doporučit nějaký mod vylepšující grafickou stránku hry (popř. i animace) ?
@Socrates (09.02.2014 12:22): Jako je to zábavné, ne že ne, ale je rozdíl když na tebe nasazuje nepřítel jednotky, ze kterých je i velmi slušný loot a pak v poslední fázi, kdy na tebe posílá sedláky :D To už moc neba, to pak to bojiště klidně přejedeš solo :D
@Mount (08.02.2014 20:19): Já si nemůžu pomoct, mě to dobývání hradů a opevnění bavilo pořád stejně, i když jsem v závěru věděl, že to v pohodě dám :-) Ale chce to pak zapíchnout brzo, to je jasný ...
no četl jsem na tuhle hru jenom chválu, ale po 2 hodinách jenom bezcílně jezdím sem a tam... to ten začátek byl tak nudný u každého?
můžu si vzít i paní z jiné frakce než za kterou kopu? páč jedné slečně z vedlejšího království jsem věnoval několik vítězství v turnaji, vztahy se zlepšily, ale v záznamech o dvoření nefiguruje.

Na steamu do 2 ledna za 9,99 dolarů, takže to vychází tak na tři stovky.