MotorStorm: Pacific Rift

28.10.2008

MotorStorm: Pacific Rift je druhým dílem PlayStation exkluzivní série závodů MotorStorm. Oproti minulému dílu se teď festival přesouvá na jeden velký ostrov, kde se Motorstormeři můžou pořádně vyřádit a vy se ocitáte v kůži jednoho z nich.

Samotná hra je opět opět šílenou arkádou, kde auta zrychlují, brzdí i zatáčí ve vzduchu. Samotné závody jsou rozděleny do čtyř zón (země vzduch, oheň a voda), přičemž v každé zóně podle názvu můžete očekávat určité specifické vlastnosti trati. V zemní zóně se často držíte u pláží a projíždíte pralesy kolem nich. Vzdušná zóna vás vezme do hor nebo na kraje útesů a můžete očekávat nejšílenější skoky. V ohnivé zóně zase můžete očekávat tento živel a tím pádem i lávová jezera nebo lávou zdecimované a vyprahlé okolí. A ve vodní zóně zase logicky hraje významnější roli tento živel. Přesto se však tyto zóny lehce prolínají a v každé můžete očekávat od všeho něco, přičemž jedna složka vzdy převládá nad ostatními.

Jednotlivé tratě disponují spoustou zkratek anebo naopak si cestu k cíli můžete výrazně prodloužit a zkomplikovat a díky lehce nadprůměrné obtížnosti se tak Pacific Rift vrací po bok starších her, kde cestou k úspěchu je perfektní naučení se dané trati.

K dispozici jsou všechna vozidla z původní hry plus desítky nových. Vozidla jsou rozdělena celkem do osmi kategorií se svými výhodami i nevýhodami. Například motorky jsou rychlé a dobře ovladatelné, ale snadno vás z nich někdo shodí, závodní vozy jsou zlatý střed a tahače nebo nové monster trucky jsou velké a neohrabané, ale zase si nemusíte lámat hlavu s tím, že by vás nějaký soupeř s menším vozem nějak výrazně rozhodil.

Série MotorStorm pokračovala dílem Arctic Edge pro PlayStation Portable a PlayStation 2.

Fajn dohráno. Sice jsem to nedokončil úplně, ale dojel jsem 90% hry a závody nemají žádný příběh, kde by mi něco důležitého uteklo a navíc nemám nervy na nějakou zkurvysynskou obtížnost ke konci hry, kterou vymyslel nějaký vyfetovaný šílenec. Takže za mě dohráno.

Pak půjdu do Days Gone.

Po uzasny a vyprahly jedničce kde jsi měl plnou hubu pisku, si tady můžeš dát klidně sex on the beach s paraplickem. Jak jsem byl unesenej z jedničky, tak z pacific riftu jsem byl odvarenej tuplem, protoze miluju offroady a tady navic jsou i bigfoot kary!

Jezdí se pralesem, jezdi se po plazi, jezdi se, po horach, jezdi se v lave, jezdi se v trave. Tohle je presne to pokracovani jaky ma bejt.

Závody odsypaji jeden za druhtm, motorky jsou rozdrceny autem, auto je rozdrceny bigfootem, součástky lítají kolem, a ja se bavim.

Perfektně

Pro: Prostredi, auta, vsechno

Proti: Nemam nic