MotorStorm

MotorStorm: Monument Valley

06.03.2007

Na hranicích Arizony a Utahu, přesněji v oblasti Monument Valley, probíhá každoročně závodní festival. Není to jen tak ledajaký festival, jelikož zde neexistují žádná férová pravidla a jde tak o řádně extrémní off-road zážitek. A přesně tohoto festivalu se zúčastníte i vy se snahou zvítězit.

MotorStorm nabízí zběsilé závody nesoucí se například v duchu legendárního FlatOut (2004). Od derby aut zralých na vrakoviště se ale přesouváme k off-roadovým vozům mezi kterými nechybí čtyřkolky, motorky, rally auta, tahače, buginy a další terénní vozy. Všechny se navíc mohou účastnit stejného závodu a poměřit si tak síly navzájem. Významnou roli hraje i boost zrychlující vozidla, s čímž souvisí i systém přehřívání. Hráč je tak nucen hlídat teplotu motoru, jelikož po dosažení kritických hodnot auto exploduje.

Tratě jsou povětšinou přizpůsobeny co nejdivočejší jízdě a všude tak čekají skokánky, bláto a jiné překážky. Vývojáři se chlubí i real-time deformací prostředí, což v praxi znamená změny od vás a vašich protivníků. Rozbitá auta a jejich kusy zůstávají na cestě a bláto se přizpůsobuje váze vozidel, což vždy zvýhodní určitý typ. Lehká vozidla jako motorky tak může bláto zpomalit a naopak těžší vozy mají jízdu takovou vozovkou pohodlnější.

K titulu vyšla řada DLC a roku 2008 také pokračování MotorStorm: Pacific Rift.

@Fritol (04.05.2019 22:01): To zase ne, ale rvačka tam byla :-D Ten Pacific Rift jsem jinak přidal, ale nevím, či mi to schválí, bo to bylo tak narychlo a nepřemýšlel jsem nad tím, aby to bylo krásně sepsáno a působilo nějak extrémně dobře, takže tvůj popisek ke hře je určitě na vyšší úrovni :-)

Motorstorm je nejvic nejlepsi zavodni serii co jsem kdy hrál, prvni dil se odehrava na skalach a v kanonech. Už co vysla ps3 a s ni demo na tuhle hru jsem to hral porad dokola. Na chvili mne to prestalo bavit pri nemoznosti udolat jeden zavod ale ta grafika a cely tempo hry mne bavilo. Parkrat jsem hral i multiplayer a to bylo taky docela fajn i když na multi v podstate vůbec nejsem.

Dalsi dily byli taky super.

Skoda že to nereinkarnovali i na ps4, trošku jsem v to doufal

Pro: Trate, auta, motorky, buginy, nakladaky a to vsechno dohromady

Proti: Nemam nic, vlastně jo, ze se ta serie nedostala na ps4