MotoCross FreeStyle

2005

MotoCross FreeStyle od StormBASIC Games je simulátorem skoků motokrosových motocyklů, při nichž závodníci předvádí různé triky, které jsou rozhodčími následně bodově ohodnoceny. Celkem hra nabízí patnáct skoků se vzrůstající obtížností, které se po získání určitého skóre postupně odemykají. Ovládání je řešeno pomocí rychlé kombinace určitých tlačítek, které je třeba stisknout v pravý čas.

Svého závodníka si hráč může pojmenovat a vybrat mu jednu ze šesti barev jeho kombinézy či motorky. Získané skóre se ukládá do tabulky a dříve jej šlo porovnat i s výkony dalších hráčů. Tato hra byla distribuována pouze ve Španělsku spolu s mobilní platformou Nokia N-Gage QD.

• NGage 65
Má první dohraná hra na N-Gage, kterou jsem hrál ještě v době, kdy jsem tento herní mobil používal i jako telefon. To není zase tak dávno, jak by se mohlo zdát (asi tři nebo čtyři roky), protože za těch necelých deset tisíc, kolik stála N- Gage v době vydání, bych si jí asi stěží mohl pořídit.

Využíval jsem volných chvilek, abych mohl pokořit další a další skoky, až jsem se dostal k tomu patnáctému a i ten se mi nakonec podařilo skočit. Zpočátku to šlo samo, jakmile jsem si osvojil ovládání, nebyl problém danou kombinaci tlačítek zvládnout, ale později bylo třeba těch tlačítek stisknout opravdu spoustu a za tak krátký okamžik, který skok trval, to byl opravdu oříšek.

Můj jezdec Jumas v zelené kombinéze na modré motorce obsadil celou tabulku v čele se skóre 25 375, což je podle mě úctyhodný výkon. Škoda, že skoků je jen patnáct, rád bych skákal dál, ale co už, bavil jsem se dost a připomněl si časy Motocross Madness 2.

Pro: skvělé na zkrácení dlouhé chvíle, skoky na motorce, úprava vzhledu jezdce

Proti: málo skoků