Před pár dny jsem si dělal seznam her, které vyšly v rámci Game4U. Škoda, že jsem o tom tehdy nevěděl, protože většinu speciálů tvořily právě hry od Crya. Bohužel mám pouze Atlantis I a II (plus BG1, MM8, Brány Skeldalu a Comandos).
Však já to chápu, svého času jsem si kupoval hry od Crya, protože jsem měl rád adventury a Atlantis a bylo to v češtině a bylo to levné. A vždycky se mi to líbilo, i když na ty hry všichni nadávali. Možná proto, že jsem za ně utratil ty peníze :-)
Ať už se jedná o filmy nebo hry, snažím se měřit všem stejně a zohledňovat jak polehčující, tak přitěžující okolnosti. Vždycky je však nejdůležitější položka, nazývaná "personal slant". Co se týče Agawy a Mise Quadam, tam těch polehčujících moc není, snad kromě zvoleného žánru... Quadam si IMHO těch 40% horko těžko vydřela tím, že to byla první hra týmu, zvoleným žánrem... a věřím tomu, že když si to lidi tehdy za těžké prachy koupili, tak jim to bylo líto jen tak vyhodit, zatnuli zuby a prostě to dohráli. To jen stahovači a piráti mají přemrštěné představy, však se známe:-P
Co se týče nadhodnocení či podhodnocení českých adventur...asi musím souhlasit s Fingonem. Samotného mě překvapilo, jak hry, které jsem vždycky považoval za těžké klasiky (Dračí historie, 7 dní a 7 nocí nebo Tajemství oslího ostrova) tu mají hodnocení, které by odpovídalo zahraničním hrám. Že uživatelé na ty hry nepoužívají dvojí metr, což se třeba na čsfd v souvislosti s filmy myslím děje.
Já mám naopak pocit, že jsou tu (některé) staré české adventury naopak podhodnocené... Už se to tu myslím řešilo, každé hodnocení je prostě subjektivní a já do těch extrémů prostě moc nejdu... ostatně žádné hře jsem ještě nedal 100%.

Co ti na tom přijde nelogické, když se podíváš na seznam mých hodnocení, tak horší už tam má myslím jen Might and Magic IX, protože tu jsem ani nebyl schopen hrát, jak mě okamžitě štvala.
Vsak ja je taky ocenuju a prihlizim na to, ze je to prvotina, kde by to jinak nabralo 30%? Jako hra to je tak na 10%, protoze je to skoro nehratelna sracka. Fakt ze bych podobnou hru nezvladl udelat je mozna pravda, a popravde jsem hry nikdy ani delat nechtel, ale proc to proboha promitat do hodoceni? Byl to normalni komercni projekt, kde se za neskutecnej skvar platily penize, tenhle argument bych mozna akceptoval u freewarovek.

Stary cesky advetury jsou na databazii obecne nadhodnoceny a mrzi me, ze v tom jedes i ty, kterej se v nich vyznas a v komentarich jejich kvality pomerne vystizne popisujes. Me proste jen prijde nelogicky dat tomu 40%, kdyz v komentari pises, ze je to nejhorsi hra.
Horší hodnocení by si zasloužila taková hra, kterou bych vůbec nebyl schopný hrát. Ani chvíli, která by mě urážela už jen samotnou existencí. A takovou snad nikdy nepoznám. Kromě toho je to taky ocenění toho, že se autorům jejich prvotinu podařilo dokončit, dostat do obchodů a poučit se z vlastních chyb. Jelikož moje programování her končí u editorů map pro Age of Empires II a Heroes of might and magic II a III, kreslit neumím a jediné, co bych možná zvládl je lepší příběh, míň se mi dát nechce.
4Fingon - Kdyz nejhorsi cesky hre a jedny z nejhorsich her, co jsi hral, das hodnoceni 40%, coz je IMHO hodnoceni podprumerny hry, tak jaka musi hra byt, abys ji dal hodnoceni spatny hry? To asi z monitoru musi vylitnout maceta a useknout ti ucho, ne.
Jo tak na tohle si vzpomínám, myslím že jsem ani nedohrál. Jen vím, že tahle hra je ztělesnění "pixel huntingu"