Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

MiniDOOM

14.05.2016
37
5 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

MiniDOOM je krátká akční hříčka, převádějící kultovní hru Doom do podoby akční plošinovky. Autorské duo bratří Porcelů, Calavera Studio, hru vytvořilo jako součást kurzu programování v aplikaci GameMaker.

Hra nabízí frenetickou akci s využitím grafických i zvukových zdrojů z původní hry, jako soundtrack jsou použity remixované skladby od Bobbyho Prince. K dispozici je kompletní zbraňový arzenál z Doomu, s výjimkou motorové pily. Kromě akce nechybí nutnost hledání přístupových karet k otevření uzamčených průchodů. Vzhled postav monster i hráče je ve hře komiksově stylizován.

MiniDOOM je šířen zdarma jako freeware, uvažuje se o browserové verzi hry.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 30
Na nového Dooma jsem se těšil dlouho. Bohužel však nesplnil moje očekávání. 

Hra jde pravda svižně, ale po přepnutí na celou obrazovku nevypadá hra na rok 2016 nejlépe:)) Ale pocit ze střelby a masakru je dobrý. 

Ovládání/design nic moc, hodně by pomohlo kdyby jste mohli střílet ve více směrech (třeba s pomocí myši) nebo kdyby to jako v původním DOOMu bralo zásahy nehledě na výšku. 

Potěší aspoň hudba a to že přestřelenou obtížnost lze řešit starým známým IDDQD (na což jsem hrdě přišel sám). S touto pomocí dohráno asi za dvě hoďky.

Pro: Doom, hudba, IDDQD

Proti: Ovládaní, design levelů

+10
  • PC 50
Půl hodinová jednohubka pro fanoušky Dooma, jak by to vypadalo, kdyby Doom byl plošinovka ve 2D. Jde vidět, že je to jen projekt, za účelem se dělat hry, jak píšou sami vývojáři, protože to má dost neduhů a nehraje se to úplně nejlíp, ale na druhou stranu ta půl hodinka hraní neurazí.

Na výběr je ze 2 obtížnosti, normal nebo ultra violence, vyberete si ovládácí schéma a můžete se pustit do zabíjení pekelných monster. Zbraní je tu jen pár, při každém umření se octnete zpátky na začátku hry, žádné checkpointy, žádná možnost uložení, jen prostě zapnout a několik desítek minut být na konci.
+8