Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Midnight Mysteries: Witches of Abraham

28.10.2013
65
2 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

V pořadí pátý díl série Midnight Mysteries nese podtitul Witches of Abraham. Oním Abrahamem není nikdo jiný, než americký prezident Abe Lincoln. V duchu předchozích dílů série je hráč, zde opět úspěšný spisovatel, kontaktován Abeovým duchem, aby vyšetřil tajemství ztraceného zlatého pokladu. Do příběhu je zapletena konfederační organizace Knights of the Golden Circle, psanec Jesse James, mexický císař Maxmilián či zakladatel proslulé detektivní kanceláře nesoucí jeho jméno, totiž Allan Pinkerton.

Hra nabízí tři stupně obtížnosti, již tradiční nápovědný systém, (který se nenabíjí po čase: hráč má omezený počet pokusů, jejichž počet se odvíjí od počtu nalezených vyobrazení havrana. I v tomto díle vám nápověda zdarma umožní prohlédnout si obrysy hledaného předmětu). Nechybí ani sbírání čtyřlístků, po nalezení čtyřiceti kusů se otevře možnost neomezeného hledání předmětů - tento herní mod je dostupný z hlavního menu hry. Oproti předchozím dílům série obsahuje tento díl i dabing postav.

Sběratelská edice obsahuje již tradiční bonusovou kapitolu, pozadí na plochu, porovnání návrhů lokací s jejich konečným vzezřením či krátké medailonky jednotlivých, ve hře vystupujících historických postav.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 65
Witches of Abraham jsou v žánru hidden object adventur z toho lepšího soudku. Pěkná grafika, hudba, sem tam nějaká animace a tentokrát překvapivě i dabing. Abych byla naprosto upřímná dějovou linku u HO her nikdy moc nevnímám. Prostě mě baví hledat předměty a řešit hádanky, takže k příběhu tohohle dílu Midnight Mysteries asi nic moc neřeknu. Jenom vím, že se příběh točil kolem šestnáctého prezidenta Spojených států, ztraceného pokladu a nějaké tajné společnosti. Ze začátku jsem se na příběh chtěla soustředit, ale bohužel mi přišel tak nějak zmatený a po čase jsem přestala mít snahu děj pochopit.

Ve hře je pěkný poměr klasického hledání předmětů podle seznamu vůči puzzlům. Hra už klasicky nabízí 3 úrovně obtížnosti, přičemž já jsem si v rámci kategorie Herní výzvy "Nervy z oceli" vybrala tu nejtěžší. V tomto případě to znamená, že nápovědy se ve hře načítají extrémně pomalu, objekty které je třeba sebrat k dalšímu použití nejsou zviditelněny a hráč je musí najít sám. Normálně v HO hrách tak jako tak nemám potřebu používat nápovědu, takže mi nejtěžší obtížnost, až na dva (pro mě) celkem těžké puzzly, nevadila. (konkrétně se to týká vodních válců a elektrického obvodu) Hru ulehčuje i to, že na mapě se zobrazuje území, kde právě máte něco udělat. Takže to pro mě byly spíš takové nervy z hliníku. (Normálně bych to do výzvy nepočítala, ale tahle kategorie je pro mě (jako hráče-tupce) v ostatních žánrech her nesplnitelná.)
+7