Witches of Abraham jsou v žánru hidden object adventur z toho lepšího soudku. Pěkná grafika, hudba, sem tam nějaká animace a tentokrát překvapivě i dabing. Abych byla naprosto upřímná dějovou linku u HO her nikdy moc nevnímám. Prostě mě baví hledat předměty a řešit hádanky, takže k příběhu tohohle dílu Midnight Mysteries asi nic moc neřeknu. Jenom vím, že se příběh točil kolem šestnáctého prezidenta Spojených států, ztraceného pokladu a nějaké tajné společnosti. Ze začátku jsem se na příběh chtěla soustředit, ale bohužel mi přišel tak nějak zmatený a po čase jsem přestala mít snahu děj pochopit.

Ve hře je pěkný poměr klasického hledání předmětů podle seznamu vůči puzzlům. Hra už klasicky nabízí 3 úrovně obtížnosti, přičemž já jsem si v rámci kategorie Herní výzvy "Nervy z oceli" vybrala tu nejtěžší. V tomto případě to znamená, že nápovědy se ve hře načítají extrémně pomalu, objekty které je třeba sebrat k dalšímu použití nejsou zviditelněny a hráč je musí najít sám. Normálně v HO hrách tak jako tak nemám potřebu používat nápovědu, takže mi nejtěžší obtížnost, až na dva (pro mě) celkem těžké puzzly, nevadila. (konkrétně se to týká vodních válců a elektrického obvodu) Hru ulehčuje i to, že na mapě se zobrazuje území, kde právě máte něco udělat. Takže to pro mě byly spíš takové nervy z hliníku. (Normálně bych to do výzvy nepočítala, ale tahle kategorie je pro mě (jako hráče-tupce) v ostatních žánrech her nesplnitelná.)