@kristmeister (27.07.2015 13:18): Aha, no u kapitánů to funguje úplně stejně. Nějakou slabinu má každý, stačí si na něj najet a využít jí. Nebo prostě můžeš počkat později, kdy dostaneš hromadu overpowered schopností se kterými se na tebe nebude vůbec chytat :D.
@kristmeister (27.07.2015 13:08): Tak on každý tam má nějaké slabiny, které se ti odemknou jakmile na něj získáš intel (prvním získáš jeho identitu a druhým jeho slabiny). Kromě kapitánů a jiných generálů je můžeš zjistit i od skřetů, kteří jsou na mapě označení zelenou barvou. V momentně kdy tu slabinu využiješ (například na bojišti někoho zapálíš) začne ten generál jen zdrhat a ty ho můžeš v pohodě chytnout a sejmout.
Dotaz. Mám sejmout 4 warchiefy, jejichž polohu mám získat z intelu. Ten intel vezmu kde?

Jo a hru mi kazí jeden fakt debilní skřet, kterej má otrávený harpuny. Neplatí na něj absolutně nic. Ani šípy ani stealth ani normální sekání ani přeskok přes něj. Jediný co trošku, tak ta modrá pěst. Jenže mu zdraví neklesne ani o milimetr.
@SilentWolf (21.07.2015 07:21): Však takhle vlastně pomáháš tomu Ratbagovi ne? :)

@Barbar Conan (21.07.2015 09:13): Tak mě to zatím baví, ale štve mě ten respawn nepřátel. Měl jsem u sebe 3 kapitány, všichni už docela málo HP, ale přes tu hromadu skřetů se k nim nedalo prosekat. A když jsem stealthově likvidoval tu jejich ochranku, tak po čase stejně přiběhli noví. Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem je neustále obíhal podél jedný rozpadliny. A když mi zbýval poslední kápo, tak mě sejmul pěšák.
Jsou tam hezké trofeje - nechat se zabít bezejmeným. Pomáhat mu nepřímo (zabíjet konkurenci) aby se vyleveloval. Ovládnout ho a pak zabít na max levelu tím že mu usmažíš mozek. :D mě to kupodivu bavilo. I když jsem tu hru jak vyšla mírně v duchu hejtoval.
@kristmeister (21.07.2015 02:55): V zásadě jde o to že sice na jeho místo časem přijde někdo jiný, ale bude slabší, než ten předchozí. Výjimka je pokud tě nějaký pěšák zabije v boji, tím posílí a máš proti sobě někoho silnějšího. Bohužel čím dále hra postupuje, tím jsi silnější a celý tenhle koncept naprosto ztrácí smysl, protože jsi natolik overpowered, že už tak v polovině hry dáš bez problémů tři kapitány i s jejich vojevůdcem najednou ... Jinak ale jo, jde to takhle do nekonečna.
Může mi někdo vysvětlit to s tou Sauronovou armádou? Nějak v tom pořád plavu....když sejmu nějakýho bossáka, tak na jeho místo jde jiný. To jde takhle do nekonečna?
Lze nějak někde něco přepnout, aby mi hero jen nechodil? Nějaký poklus třeba? Anebo umí jen chodit a sprintovat?
@SilentWolf (10.02.2015 13:27): JJ, to je přesně ono. Ten skill, který řikáš si snad radši schválně nevezmu. On už stačí ten, který snížuje hit streak požadavek z 8 na 5. K tomu brand a upřímně si mysim, že i 3 kapitáni najednou se nebude chytat.

Četl jsem někde, že způsob jak si to stížit je vypnout si upozornění na counter (barevné ikonky nad hlavami). To možná opatrně zkusim - zas aby to nebylo až moc brutální.
Začátky byly krušné ale pak jak je tam skill na dvojí combat finish z jednoho naplnění combo metru, navíc combo metr se naplní tak po 3 seknutích. Tak už jsem měl problém umřít. A runy jsem pak už úplně ignoroval. Paradoxně mě víc bavilo umírat než je kosit jednoho po druhém. To jsem si tak k tomu jedno odpoledne sedl a brandnul jsem za 2h celou mapu.. :D

Zkus pak DLC , prý je trochu obtížnější.
Rozehrál jsem tu druhou mapy a zatím mám obrandovanýho jednoho Warchiefa.

Zatím mi to přijde o dost jednodušší (to je samozřejmě i novými skilly) a možná tím pádem i o něco méně...jak to říct...uspokojivé. Uvidíme jak se vyvrbí interakce nemesis systému a brandingu.
@jenprodnesniden (07.02.2015 10:42): jo,mam pres vikend pauzu, ale dosel jsem do ty druhy mapy.

K tuhym Warchiefum: zafungovala mi prekvapive 1 vec - nechat se zabit. Kdyz me jeden, kteryho jsem stale nemohl dostat v boji, zabil, musel jsem znovu dojit na uvodni bod mise, ale uz nebylo nutny znovu delat challenge (v tomto pripade zabit 20 uruku za 2min) a on si stradoval po pevnosti-uplne sam bez alarmu, bez davu skretu okolo... Neni treba rikat, ze samotnej warchief se zabiji pomerne snadno.

Kdyz jsem narazil jeste u jednoho,udelal jsem to samy a opet zafungovalo.
Pokud jsi zatím na stejné mapě kde hra začala, ještě se k tomu bohužel nedostaneš...
Hlavně sranda je plnit dvě trofeje- jedna byla dostat nulu na pozici kapitána a nakonec warchiefa a pak ho zabít a druhá byla aby měl warchief 5 bodyguardů které ovládáte vy a poštvat je proti němu. To si člověk vyloženě připadal jak nějaký kápo :D
@jenprodnesniden (03.02.2015 13:21): No vida, zrovna jsem si říkal, že sem napíšu něco o tom, že je to tady v téhle diskusi moc nežije, na to jak je hra vděčná...

Ale k dotazu - souhlasim s Maximem. Hraj příběh - získáš celkem zásadní a užitečné schopnosti a zároveň dostaneš spoustu power bodů a expů. Power body ti odemykají další úrovně stromu schopností, což se hodně pozná. Já mám za sebou 12hod., 3 warchiefy a jsem pořád v té úvodní lokalitě a už mám skoro odemčenou poslední tu úroveň stromu.

Jinak zažil jsem to stejně jako teď ty - chvilku jsem se tak mrcasil s těmi kapitány, ale pak jsem zjistil, že to moc nikam nevede. Když jdeš po tom po Warchiefech, zabíjení kapitánů budeš mít jako optional objective a tím pádem budeš moct spojit příjemné s užitečným:). (Rada: pokud od Warchiefa vede v menu armády bílomodrá čára k některému z kapitánů, je to jeho bodyguard a je právě užitečné ho standardně sejmout předem, jinak přijde svému šéfovi v boji na pomoc).

Je to prostě psina:).

@jenprodnesniden (03.02.2015 13:21): Taky doporučuju to kombinovat, ty hlavní mise jsou většinou příjemným zpestřením těch vedlejších (bohužel dost stereotypních) činností. Nedokážu si představit, že bych nejdříve projel příběhové mise a až pak se vrhnul na ostatní prvky, které hra nabízí. A to neplatí jen u této hry, ale v podstatě i u všech ostatních. Po závěrečných titulcích většinu her už nezapnu. :)
Mám takový dotaz, jsem na začátku (zatím celkem nadšení, fakt zábava :), za sebou 3 příběhové mise, sejmuto cca 6 velitelů, a přemýšlím, jestli se pustit nejdřív do příběhu a pak teprve do všeho ostatního, nebo naopak postupně plnit i věci kolem.. Jak jste to hráli vy ?
Jsem v části kde jsem si podmanil menší tlupu a zabil v pevnosti nějakýho generála(vylezl jsem na vysokou věž a přikázal mojí bandě útok). Následovalo nějaké video s vyhnáním ducha z matky tý blondýny, která jí rozbila hůl aby toho dosáhla. Myslím že tam blekotali něco o sarumanovi. V kolikati procentech příběhu asi jsem? Hra mě baví ale bohužel se už dostavil stereotyp a nejsem schopný se u toho udržet dlouho. Rád bych to ale dohrál.
Vgchartz ukazuje, ze sa predalo 4 miliony kopii. Som rad, ze to uspelo a do buducnosti sa hra z univerza Pana prstenov urcite vrati.
Ok. Zajímavé, na netu se celkem množí komentáře, že klávesnice a myš v tomto případě fungují dobře.

Bez ohledu na ovládání pár zásadních dotazů (berte to tak, že jsem to nehrál dýl než hodinu po úvodu).
1) Jak přesně se drainuje. když ještě nemám žádný special schopnosti jako Stealth nebo Combat Drain?
2) Dá se nepřítel v boji chytnout a použít jako štít. Mám dojem, že něco takového je možné. Opět, je možný, že na to potřebuju nějakou abilitu.
Hraj to na M+K a je po starostech... cokoliv co má volnou kameru je na myši lepší.
První dojmy ve Středozemi: megarychlý a trochu cheesy rozjezd, chodí to slušně, vypadá to velice dobře, bojů bude na můj vkus možná až moc a pro někoho, kdo nehrál Arhkam sérii je to celkem těžké.

Co mi zatím dělá problém je ovládání. Všichni se dušovali, že se to hraje stejně jako AssCreed ale není pravda. To, že běháte Ačkem, nikoliv pravým triggerem, a tedy nemůžete zároveň používat pravou páčku pro rotaci kamery za běhu, je dost nezvyk a zatím mě to štve.
Tak jsem ještě zkusil vypnout overclock na grafice a vypadá to, že to dost pomohlo. Překvapivě to šlape kompletně na ultra detaily včetně ultra HD textures packu, ale když jsem to měl zaplé, tak se mi v dálce objevil artefakt textury hory v pozadí (svítila celá bíle), tak jsem to radši hodil na high.

@Le0nidas (17.01.2015 12:19): Zaujimave. Ak hras na tom pc co mas napisany v profile tak to musi slapat bez problemov. Ja som ziadne prepady nemal, hral som to na high-medium nastaveniach a grafiku mam Radeon 7870 2gb inak podobnu zostavu ako Ty.