Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Metal Max Xeno

Metaru Makkusu Zeno, メタルマックス ゼノ

19.04.2018
25.09.2018
kompatibilní
--
0 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Dystokio, tak se nyní nazývá místo, které bylo dříve hlavním japonským městem. Před stoletím zde došlo k události, která má za následek zničení celé země a smrt miliard lidí. Superpočítač NOA byl vědci postaven proto, aby zabránil dalším hrozícím ekologickým katastrofám. Počítač však usoudil, že za všemi problémy stojí lidstvo a zkonstruoval ozbrojené stroje a geneticky upravená zvířata, která se postavila proti lidem. Talis a několik málo přeživších jsou nyní hnáni pustinou proti vraždícím strojům s nadějí na pomstu.

Postapokalyptické RPG Metal Max Xeno je již šestým titulem v sérii Metal Max a současně prvním, který je vydán celosvětově i mimo její rodné Japonsko. Hra sleduje putování Talise bezútěšnou pustinou a písečnými dunami, z nichž vystupují zbytky nejvyšších poschodí tokijských mrakodrapů. Při jeho cestě pomsty dochází k setkáním s dalšími přeživšími, z nichž mnozí se němu připojují a společně se pak účastní soubojů proti mutantům a výtvorům superpočítače NOA. Souboje jsou striktně tahové a disponují dvěma režimy. Protože putujete většinou v obrněných tancích, probíhají boje z útrob těchto kovových bestií s využitím jejich primárních a sekundárních zbraní. Druhý bojový režim se aktivuje v případě, že je posádka mimo tank a zkoumá otevřený terén. Tahové souboje v tomto případě využívají vybavení a zbraně vašich postav.

Spíše než na příběh se hra zaměřuje na tahové souboje, vylepšování vašich tanků a celé skupiny postav. Každá postava může náležet do jedné ze šesti tříd, které jsou vybaveny speciálními schopnostmi. Třídy můžete dokonce měnit na vaší základně a při zvyšování úrovně členů skupiny je můžete vybavovat dovednostmi i z jiných tříd.


Poslední diskuzní příspěvek

Tak zítra vyjde remake. I když to je spis demake.
Krome toho ze tam nebudou fan service prasarnicky ( lidi tomu říkají cenzura ale vzhledem k tomu ze hra je odlišná v záměru si tím moc nejsem jistý, spis jde o reimaginaci původní hry) tak taky vyskrtli prakticky cely příběh. Reborn je čiste open world hra kterou nebrzdí pribehove předely a vse stojí a padá na gameplay mechanikach. 
Soubojak je teď realtime a ne na tahy s pauzou při výběru povelu.
Jinak základ je stejny, svět je stejný, mapa světa je stejná. 
Osobne to na mne působí podivne, a spis jako degradace původní hry. Možná tvůrcům šlo o to navodit pocit survivalu s tankama v post apo světě bez omáčky kolem. Ale jelikoz původní hra obsahuje z 90% úplně to same, má příběh, lepší art a podle mě propracovanejsi soubojak tak existenci Rebornu moc nechápu. Reborn má sice lepší grafiku, vozidla lepší fyziku a bojového psa ale i tak je to spis downgrade.
Mozna to ocení lidé co mají Switch a PC, jelikoz původní díl je PS only. Pořad to je dost originální hra a možná ten podivný relaunch hry nakonec hru děla ještě zajímavější :)

Navic to stojí 40 euro, což ničemu moc nepridava.

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.