Jsem teď chvilku testoval MGS3 Subsistence a MGS Twin Snakes na PC, nic moc jsem nenastavoval (jenom ovládání), jenom to v emulátorech spustil..a obě hry fungujou, ikdyž ne ideálně (v mgs3 je trochu divná grafika, v ts zase zvuk). Ale s nějakým tím laděním by měly jít uvést do normálně hratelného stavu. Tak si je možná někdy konečně zahraju.
CJ: To som predpokladal, preto som zvolil gamepad, inak tiež som to najprv prešiel na PS2.
Jelikož MGS2 také hodně sází na citlivost jednotlivých tlačítek gamepadu, zážitek z hraní na klávesnici nebo obyčejném gamepadu bude o hodně menší, než u PS2 verze...
Tularaeanus: Hra sa podľa mňa na klávesnici ovládať nedá. Hral som hru aj na PS2 a ide to jedine s gamepadom.
no tak Rising se po pribehove strance jevi zajimave - odehravat se ma mezi 2 a 4tym dilem a odhali se, proc se stal Raiden kyborgem :) - takze doufam, ze zezacatku budem hrat s lidskym Raidenem este :)

i s pritomnosti Stealth pristupu...
taky sem rad...ale melo by to pravdepodobne vyjit na PSN co jsem cetl a melo by to byt v grafice MGS4, takze na stazeni asi peknych par GB :D
wohoho, ja myslim, ze cokoli ze sveta MG je super, a Raidena sem ke konci 2jky mel opravdu rad a uz se tesim az se s nim sejdu ve 4ce, potazmo v Rising, ale stve me, ze to vydavaji i na X-kram :(

Kubulus: uz pred rokem na E3 se reklo, ze to bude "mlaticka" a bude se odlisovat od ostatnich MG her...btw Peace Walker by mel byt konvertovan na PS3 ;)

pipboy: ma to navazovat na 4ty dil, takze rozsireni pribehu beru ja vsemi 10ti :)
Nevim me to teda zatim nicim neoslovilo. To rozsekavani veci ma dost pocyhbnou fyziku a nic jinyho tam dohromady nebylo. Ale treba bude dobra story nebo tak neco... kazdopadne pipboy is not impressed so far :)
Jasně, podnadpis "Lightning Bolt Action" jasně napovídá hardcore taktickou stealth akci.
To bude "mlátička"? Čekal jsem spíš stealth akci s důrazem na taktiku. Každopádně to vypadá, že Peace Walker bude lepší a komplexnější.
Původně mě to nezajímalo, ale tenhle trailer nevypadá nejhůř - to krájení by mohla bejt zábava : ).
NL:Tak jakoze sem cekal ze budou na noze a snad jaoby kamaradi :D potom se divim jak po nem sel v jednicce.....jj nakonec sem ten web nasel....ale nasel sem este jeden a tam sem nasel to co jsem hledal :)
tak sem dohral Subsistance....a nevim co dodat, je to tak krasne komplikovane :) a opet to po titulkach museli vysperkovat, jeste vetsim zkomplikovanim a je otazka zda je to ta tajemna postava ze 2jky.....no kazdopadne se tesim uz na 4ku, kde se vse objasni, ale cetl sem, ze 4ka odkazuje nejvice na prvni dil...ke konci toho bylo opravdu hodne a hodne informaci, jeste k tomu v anglictine(treba na konci 2jky uz sem se pomalu ztracel a to sem mel ceske titulky:), tak si budu pred 4kou projet vsechny cut sceny a nejlepe nekde prescist cely pribeh...neznate nejake ceske stranky, ktere by dopodrobna vypraveli cely pribeh? Kdysi sem na jedny narazil - vsechny 4 dily tam byly vypsany dost do podrobna, jenze nejak se mi nedari je nalezt, nevite? Diky.....

btw cekal sem ze Eva rekne, ze The Boss byla matkou Big Bosse - uplne to k tomu svadelo...posledni souboj byl dobry, kdyby mel clovek cas, tak i prehazuje ty cama a obchazi si ji, ale behem tech 10min mi to nak neslo tak sem vyjizdel primo na ni....cekal sem jeste neco vic ke konci s Ocelotem
Určitě ne, dvojka se dala za pět hodin i dohrát. I když třetí díl se také rozjíždí pomalu, ale to je u japonců normální. Kojima má navíc hrozně uloudanej styl. Celkově je v MGS3 mapa asi tak pětkrát větší než tanker s plošinou v MGS2 dohromady.
Solidor: no nvm ale tak prvnich pet hodin hry sem si zahral tak 3/4hodiny, ted sice uz hraju vic, ale je to jen projiti z jedne strany mapy na druhou, zatim ve 2jce teda bylo vic gameplaye...
Trojku jsem nehral a z dvojky se mi opravdu hodne libil jen uvod za Snakea. Zbytek hry mi prislo, ze vsecky ty koridory vypadaji jeden jako druhy a docela me to stvalo, takze pro me je zatim nejlepsi jednicka a po ni asi MGS4, i kdyz me stvalo ze umoznili akcni pristup a vubec to bylo cele takove volnejsi.
Vyjádřil jsem se špatně, časomíra se mi po prvním dohrání zastavila na 6 a půl hodinách, ale z toho bylo 3 hodiny kodec rozhovorů a 2 hodiny nehratelných sekvencí plných keců, kterým člověk kolikrát kvůli odbornosti ani nerozumněl. Zkrátka Kojima tady přestřelil.
Solidor: No, moje "speed-runy" na nejlehčí obtížnost (to když člověk zapomene sebrat jeden Dog Tag) trvaly asi 1 odina na Tankeru + asi 3-4 hodiny v Plantu bez ukázek. 90 minut by musel být fakt hardcore speed-run.

BTW 90 minut mi trval souboj s Olgou na Extreme na první úspěšný pokus (nekecám, dělal jsem ten souboj asi 2 dny a ve finále jsem ji skutečně upižlával něco přes hodinu :D). Zkrátka se to nesmí hrát na nejnižší obtížnost. A finální Boss je na Extreme také alespoň na 30 minut (ten rychleji sundat nepůjde).
To Fg: Dvojka, že je lepší než trojka? Už jenom to, že ve dvojce gameplay trvá asi 90 minut je trapas. The Boss je nejlepší boss z celé série a nějakej Vamp ji nešahá ani po kotníky. To už spíš Fortune je lepší. Navíc možnost ulovení vlastní stravy a skvělá grafika. Bez urážky, ale dvojka je zatím nejhorší MGS a to bez debat.
Tady si ten poměr akce/stealth můžeš mixovat jak chceš. I když je pravda, že stealth bez radaru je citelně těžší. A to že nepřítel neslyší Snaka, když mu běží za zády... to je holt trademark série :). Ale je fakt, že stylem se to od MGS2 silně liší a někomu to sednout nemusí. Mě se ale MGS3 líbilo úplně stejně jako předchozí dva díly.
tak sem tak v pulce(mozna za) MGS3 a cekal sem tedy vic, pribeh dobry, ale gameplay sem myslel ze se od 2jky rozvine a je to spis horsi, zlata dvojka, tam bylo jak stealth tak akce plno, ta dzungle je na prd, a neni to pravy Snake(ikdyz je original ale ja radej kopiii:), nektere herni principy sem myslel, ze opravi a oni nic, to me stve kdyz klidne typkovy prejdu za zadama temer metr od neho....mno ikdyz on si me ani nevsimne ikdyz mu lezu pred ksichtem, jinak spestreni jsou kamuflaze a lecba zraneni ale gameplay stoji za starou backoru, to uz snad v jednicce to bylo lepsi :( souboje s bossy zatim taky nic moc, tak nvm jsem zvedavy na Bosse, ta je namakana :) ale ve dvojce byly stylovy treba Vamp a mlady Revolver je uplna guma, nejvic me deptalo jak si porad tocil koltem, proste ve starych dilech to byl nejstylovejsi zaporak a jeden z nejlepsich vubec, tady je to mlady blbec a BB mel tolik sanci ho zprovodit, to by uz SS aspon nemel zadne problemy....zatim spojitosti moc neni, ale to bude svazana spise 2 a 4, ale uz sem tam bylo lalilulelu! :D
Tak jsem teď přes ebay koupil od někoho v anglii v mint condition dvojku...nikde jinde se prostě sehnat nedá..tak se budu modlit aby to dorazilo, na ebay jsem kupoval poprvé.
Paul: njn to je prznitel vsech obalu :D a myslim, ze Rising vydavaji i na PC prave kvuli tomu, ze to bude jen hra z MG "univerza". Na esube jako zanr maji takticka....ja si porad myslim, ze to bude bojovka(Raiden s katanou:P), jen doufam, ze se z toho nestane obycejna znacka, kde budou tituly vychazet jako na bezicim pase a puvodni koncept/kouzlo/atmosfera/pribeh se vytrati a bude to pouze delano pro prachy....ono me vubec ta multiplatformovitost + vydani Peace Walker desi, snad do konce roku neohlasi dalsi hru :D Kojima se z chytre lisky pro me zacina stavat vych***a/y lasicka/sejdlir magnet na prachy,snad to tak jen vypada a ocisti svou povest, v to same doufam u Valve a jejich L4D2a Ep3 je jako kde do neceho skaredeho******:D kluci jedni usati, uz me ******:D
btw kdo uhodne ten posledni "spoiler" ma u me spesl cenu :P
To logo Games for Windows mě tam moc těší : ).Ale škoda že nevyšlo MGS3 a 4 na PC,bylo by to komplet..
ale ze nam hodnoceni nak spadlo pamatuji si ze 2jka a jednicka meli nak 91 a 92%, njn sou tu bud lidi kterym se todle zamlouva - 80 a vys, nebo vylozene hejtri kolem 50tky :D, tohle je proste spickova serie, ale uz od jednicky nevnimam vlastni hrani, ktere je ve hre vlastne jakoby navic, hlavne jde o sdeleni pribehu, o postavach o atmosfere a tak a vetsina z tech kdo tomu propadne, pac je to propracovane, nake to vraceni sem a tam nevadi, u jednicky sem mel trochu vyhrady, co se nekterych nazoru tyce, takze sem vnimal i hratelnost, tam to bylo i z me strany ospravedlnene pac neco bylo vazne katastrofa, ovsem ve 2jce to uz je o hodne lepsi, 3jka vypada slibne a 4ka to uz je hra te "nove" generace. Rozhodne todle ma neco hmatatelneho a ma co sdelit. Ta hra ma svuj vlastni charakteristicky obsah a to je hlavni.3 a 4ka jiz zapracovala na hratelnosti, takze ocekavam komletni a luxusni zazitek. A docela se bojim co dokaze udelat jedinecny obsah MGS a vylepsena hratelnost.Asi herni orgasmus:), jako nez urazim cestu znovu zkouknuti filmecku z 1+2 a zahrani 3+4 tomu bude predchazet dukladny ritual a nikdo me nemuze rusit:). Ovsem stale nechapu jak se takovy klenot pomalu "dotahuje" na precenovane s porminutim herni sra***ky typu Crysis a podobne. Je to skoda, zkratka nekomu se to libi a nekdo to vylozene nesnasi. Ja sem nadseny MGS a to jsem teprve v puli cesty,az budu mit tuto pout za sebou jsem zvedav, co to se mnou herne udela :). No diky MGS uz nejsem alergicky na ty hry, kde se neda zaprit japonsky puvod. Jsem moc rad, ze Kojima hernimu svetu dal neco takoveho. Neco zasadniho jako treba Final Fantasy(ac sem to nikdy nehral a ani nebudu-ovsem vim, jaky tahle hra ma dopad, ale jinak je to uplne mimo muj zanr:) mozna Resident Evil, techhle zasadnich "projektu" je velice malo. Jsou kvalitni ve svem zanru a tezko pochopitelne pro ty, co hledaji neco jineho, proto jsou i prehlizene. Na kvality MGS si myslim, ze ta serie nedostala od hracu to, co by si zaslouzila,ale to tak bohuzel je. Treba konkretne 2jky se prodalo hodne, ale kdyz to srovnam treba se serii CoD, konkretne treba s CoD4, ktera je zatim nejvynosnejsi(nakych 11mil prodanych kusu?).CoD4 je paradni hra, netvrdim opak, ale clovek si pamatuje maximalne par kvalitnich bojovych situaci, ale co do obsahu nema co rict, je to vylozene na kratokodobe pobaveni. Ja vidim v MGS dilech obsah a nake to poselstvi, pokazde kdyz se u teto hry pozastavim tak mi nevybehne "ratata, chcipni hade..". Zkratka takova sentimentalnost a poklona, ze ta hra ma proste koule a da se solidne uchopit, nevytece mezi prsty a drzi. A i za 50let kdyz si prolitnu portfolio her ty 3 pismena tam zustanou, protoze jsou zapsany hodne velkym a dulezitym pismem, MGS.
NateLogan:No Metal Gear Saga Vol.2 jsem dostal jako bonus k MGS4 a jsou tam nejake videa atd,ale nechci se na to divat, dokud to nedohraju....takze urcite musela vzniknout i MGSaga Vol.1 trebak trojce ci dvojce....
btw. kuci udelal sem si "sini slavy" vystavil sem si MGSka na policku a nedavno si koupil dve figurky(Snaka ze 2heho dilu a ze 3tiho) vypada to cool, dokonce si i da sundavat/nandavat tlumic:), mate to nekdo taky?abych nebyl jen ja za totalniho magora?:D Planuju si jeste koupit Marcuse a Doma z GoW:) jejich figurky vypadaji taky velice promakane:P
pozn.: (neaktuální :-D) MGO (tím myšleno to pro PS2) je v téhle edici přejmenována na MGS: Persistence, ačkoliv se mi ho nikdy nepovedlo rozchodit :-)

Jinak si tak nějak nevybavuji co spadá pod název "Metal Gear Saga Vol.1", tak nepovim, co měl Fg namysli...
sry nemel jsem ted delsi dobu cas. :P jo tak jsem to zkusil a jde to v pohode. sice jsem tam byl za nejvetsi lamu. ale az bude cas tak si napravim reputaci :)
NateLogan: a je teda Metal Gear Saga Vol.1?
jak je to vubec s MGO?Je to soucasti disku nebo se to musi stahovat?Uz si to nejak rozchodil Freimane? nebo si to v CR opravdu nezahrajem?:(
No, MGS3:S obsahuje 3 disky:
disk 1: Subsistence
disk 2: Persistence (online, MG, MG2, Snake vs. Monkey)
disk 3: Existence (trailery, scene viewer, další bonusy a hlavně MGS3 jako neinteraktivní hra*)

*Celá hra jako nehratelná ukázka (tzn. video sekvence + to co by jinak hrál hráč, ale sestříháno do filmové podoby)... podle manuálu pro ty, co nedokáží hru dohrát a chtějí si vychutnat její příběh. i když já na tenhle disk ještě pořádně nezaostřil svůj SolidEye :-D.

PS: Nevíte jestli se nedá ještě nějak rozchodit online hra MGS3?
Ten disk nemám. Ale prej tam jsou hlavně trailery a nějaký retrospektivní videa..viz zde
Freiman: no jmenuje se to Metal Gear Saga Vol.2 a nvm co je na tom nak se mi to nechce strkat do mechaniky:D, ale obal je uchvatny.....bylo to i na jednom wallpaperu....no ted sem si vzpomel, ze vlastne k MGS3:Subsistance byl taky bonusovy disk s videama a mam takovy pocit ze to byl prave Metal Gear Saga(mozna vol 1), ale nechce se mi to hledat, takze to nevim jiste, ale jestli to neni soucasti baleni tak to je teda haluz:D ja si prave rikal o co de:D sem myslel ze mi konecne poslali MGS3:S.....se Subsistance je to hodne spatny....objednal sem na xzonu a porad ho nemaji:( tak sem tam volal a prej ho u distributora maj prodaneho a ze to bude az za nekolik tydnu, zkratka uz to stahuji, takze musim nak vykoumat, kde ho splasim, bez trojky 4ku hrat nemuzu:)
Nemam. Ja byl rad ze sem to sehnal za rozumnou cenu. Jako slysel jsem ze je nejaky bonusovej disk. Rozhodne ti to preju :) Diky bohu ze je patek, zas budu mit cas si zahrat.
Freiman:to je pekny....btw dnes mi dosel MGS4 i s nakym DVD, asi to obsahuje naka videa-to je normal soucast baleni nebo naky bonus,mas to taktez?
Tak ja ji sehnal za 9000. :) Ale horsi je ze nemam ted penize na hry, chci si usetrit na nejakej poradnej monitor. Protoze to mam pripojeny k takovy staricky televizi. :P Taky me to docela stve ze ku kompatibilitu prestali podporovat. Zda se mi ze si nechtej delat vlastni konkurenci.
tak to ti teda zavidim....sem cetl ze nektery prodavaji ty stare 60gb verze za necutny peniz i ted treba za 15k kdyz normal verze stoji 9500,-:D fakt hovada,ale tak mas tam supr vybavu+starre hry,coz je hodne velke +, ja doufam ze se zacnou vyrabet se zpetnou nebo ze konecne udelaji update,uz me to stve:( a prej ze se zpetnou kompatibilitou delat nebudou ze o to neni zajem:D heh kua kazdy koho znam to chce a nikde to neni, ted akorat navysi HDD mysim na 160GB(pristi rok) ale porad to bude ta nudne orezana PS3:(, navic tam jak ctecka karet tak je tam obyc plast a neda sse to otvirat...
Je to ta verze se zpetnou kompatibilitou co se prodava v USA. Samozrejme ze sem ji nekoupil v obchode, ale prez aukro. Ale narazil jsem na dobry lidi takze sem si to u nich mohl vyzkouset a tak. Ikdyz je pravda ze jsem dostal zarucak a je od ceskyho obchodu ktery sem asi dovazi veci ze sveta. Tezko rict jak to bylo, hlavne ze ho mam. :)
to uz je udel nasi hrstky "zbehlych":) btw jakto ze mas 60tku???kdes ji sehnal?nebo je to ta nova "osekana" verze co byly 40citky jen hadr ma 60GB?
Diky za radu. Jen tak mimochodem, skoda ze tu neni nejaka mala sekce pro konzole. Takhle mi to prijde jako zbytecna diskriminace(ani nevim jak se to pise :P). Nemuseli by sme se tu bavit o tom v diskuzi o MGS2.
God of War si rozhodně nenechte ujit... dvojka je naprosto kulervoucí záležitost a nejlepší hra na PS2 co sem zatím hrál :) Nedovedu si představit jaky megelomanský a obrovitánský kulisy dovedou stvořit na PS3...