Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Memories of a Vagabond

07.07.2014
58
2 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

V hre Memories of a Vagabond vytvorenej cez editor RPG Maker, sa ocitnete v úlohe mladého žoldniera. S ním budete cestovať z duše do duše, aby ste pomstili svoju snúbenicu a jej rodinu. Vašou úlohou bude nájsť spôsob, ako zmeniť minulosť, no cestu vám budú lemovať rôzne prekážky. Zároveň na nej spoznáte aj nových spojencov.

Hra nemá klasický Game Over. Keď hrdina zomrie, jeho duša je poslaná do podsvetia. Tam sa hrdina môže prevteliť do nového tela a pokračuje v hre za úplne iné povolanie. Na výber je niekoľko možností povolania, ako bojovník, vrah, mág alebo lovec. Táto zmena má dokonca vplyv aj na samotný príbeh. Navyše je možné preniesť schopnosti z bojovníka na mága, čo vedie k početným možným kombináciám hrania.

Ako v iných hrách vytvorených v editore RPG Maker, je aj tu cieľom oživiť nostalgiu pre hráčov, ktorí majú radi staré konzolové RPG ako napríklad Chrono Trigger alebo Final Fantasy 3.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 65
Kdybych náhodou nezapnul Steam, kterej zrovna jel nějakou letákovou kampaň na téma "Zahraj si zapadlé hry z tvého seznamu", tak bych se k Memories of a Vagabond ani nedostal. Na kdyby se ale v tomto případě nehraje a já jsem teď tady a píšu na tuto hříčku herní přírody komentář...a musím uznat, že ty čtyři hodiny s hrou stály docela za to.

Jediné, co jsem o hře věděl je, že je vytvořena v RPG Makeru a odkazuje na hry jako je Final Fantasy. Osobně jsem ale přes Final Fantasy nikdy nezakopl, tak osobně musím říct, že jsem se cítil stejně, jako když jsem přes Gameboy emulátor před mnoha a mnoha lety hrál Pokémon Yellow/Blue/Red. Jen s tím rozdílem, že tuto hru jsem nehrál týdny až měsíce, ale pouhé čtyři hodiny. A navíc tu ani nejde o levelování jako o příběh samotný, což je ve hře rozhodně ku prospěchu.

Memories of a Vagabond je příběh hrdiny, který se v prvních momentech prochází krásnou oldschool pixel artovou grafikou po nějaké zahradě rozkoše s princeznou, aby ji požádal o ruku. Pár vteřin na to už je ale princezna ve spárech démona, který Vás zabije a Vy se objevíte na scestí před řekou Styx. Buď umřít a nebo najít amulet času, obrátit čas a zachránit sebe i princeznu. Mapa je milá, levelování je svižné, příběhově je to doslova fajn. Nějak se nedá ve hře úplně ztratit, což jsem u podobných her měl docela časté. Nejhorší pak bylo chodit z bodu A do bodu B, kór když bod B je vzdálen třeba 15ti minutami nezáživné chůze, což třeba v Pokemonovi bylo běžné a tipuji, že Final Fantasy na tom nebyl jinak. Zde je vše malé tak akorát, takže se ani nestihnete ztratit a už jste takřka na konci.

Memories of a Vagabond je tak malá jednohubka, že během jednoho pátečního propršeného večera mi udělala vysloveně radost. Má silný odkaz na RPG starých škol, navíc s hezky milou grafikou a na to já docela slyším. Navíc jsem si s ní opravdu prošel za páteční večer a byl to, po dlouhé době, doslova fajn relax.

Pro: Milé, se silným odkazem na stará RPGčka, příběhově hezké, hudebně lahodné,

Proti: ale kraťounké. I když v případě této hry naprosto postačující.

+10