Meisterjäger XXL

05.08.2003

freeware (dříve placená hra)

Populární akrádová střílečka Die Original Moorhuhnjagd s nekonečnou řadou následovníků v sérii se stala inspirací pro mnoho dalších her a mezi ně patří i Meisterjäger XXL. Tentokrát však nepůjde o likvidaci slepic, ale o lov divokých prasat. Cílem hry je ve vašem zorném úhlu pobíhající a chrochtající prasata postřílet a dosáhnout nejvyššího možného skóre v časovém limitu 300 sekund.

Hříčka o jediné úrovni, v níž lze zvyšovat vlastní skóre na maximum, vám dovolí otáčet se kolem vlastní osy o 360° a brokovnicí likvidovat prasata a některá další zvířátka, která pobíhají kolem. Každý zásah je ohodnocen bodovým přídělem, střelba do některých předmětů body odečítá. Jsou zde i zničitelné předměty jako sudy s výbušninou a bonusová zvířata, která vám navýší časový limit.

Meisterjäger XXL kráčí ve šlépějích svého vzoru jménem Moorhuhn, akorát jsem se zde místo střílení slepic pustil do lovu divokých prasat. Plusem je určitě přítomnost jiných druhů divoké zvěře, jakož i dalších bonusových předmětů, po jejichž zásahu naskakovalo mé skóre daleko rychleji.

Samozřejmostí byly i objekty, jež mi po zásahu celkové skóre snížily, ale po několika hrách jsem se naučil, které to jsou a jejich zásahu se vyhýbal. Myslím si, že se Meisterjäger XXL může prvním dílům Moorhuhnu směle rovnat a určitě jde o zajímavou variantu na "Zastřel si svého".

Pro: divoká prasata, další druhy divoké zvěře, bonusové předměty

Proti: nezabaví na dlouho