MegaRace

1993
květen 1994

Závodná hra od Crya, to môže skončiť len ako absolútna šialenosť. Predstavte si, že áno. Vzdialená budúcnosť, kde je hráč súťažiacim v televíznej show zvanej MegaRace. MegaRace je populárna show televíznej spoločnosti VWTB (Virtual World Broadcast Television), ktorá vysiela živé prenosy zo závodov proti nebezpečným gangom. Celým programom vás bude sprevádzať jedinečný a nezabudnuteľný Lance Boyle. Je moderátorom a zároveň vašim sprievodcom po nových lokalitách, resp. leveloch. Bude vám predstavovať nových protivníkov, okruhy a samozrejme sa vás snažiť zastrašiť... Svojským spôsobom.

Hráčovou úlohou je zlikvidovať všetkých protivníkov skôr než sa dostane do cieľa. Nič viac a nič menej. Systém je jednoduchý a spracovanie rozhodne zaujímavé – na tú dobu. Hráčove auto je umiestnené na „premietanú“ predrednerovanú trať. To autorom umožnilo vyrenderovať naozaj pekné a zaujímavé prostredia.

Absolútne jednoduchá, povedal by som až primitívna, hrateľnosť, okorenená všetkým ostatným naokolo. Na svoju dobu zaujímavé grafické stvárnenie a geniálny moderátor Lace Boyle. Ten chlapík tam pôsobil ako totálny magor, ale musím povedať, že som sa na jeho vstupoch neuveriteľne bavil, a vždy po dokončení závodu som sa na ne tešil.

Pro: Lance Boyle, vo svojej dobe grafika a prezentácia celkovo

Proti: v podstate primitívna hrateľnosť