MechWarrior 2: Ghost Bear's Legacy

30.11.1995

rozšíření

Datadisk do hry MechWarrior 2: 31st Century Combat, nabízí třetí kampaň za nový klan - Ghost Bears a s ním i nové stroje, zbraně a systém boje.

Byl by to skvělý datadisk. Až na dvě naprosto retardované mise. Je fajn, že se autoři snažili být inovativní. Mechwarrior se ale ve stísněných prostorech hraje dost špatně. Není na to dělaný engine. Není na to přizpůsobené ovládání. Jsou to velké kolosy. Navíc jsou v tom chyby. Klouzání po povrchu nebo zasekávání v textuře.

Například poslední mise. Je to ve vesmíru. Úkol doletět na cizí loď, všechno tam pobít, zničit generátor a vrátit se zpět, dokud to nebouchne. Zní to hezky, jenže. Pokud se nehnete, na začátku vás do pár vteřin rozstřílí věže. Pokud přidáte moc plynu, hned letíte do vesmíru. Z vaší lodě musíte při křížové palbě věží doplachtit do tajného poklopu, který na první pohled není vidět v textuře. Kdybych se nepodíval na youtube, nevěděl bych, že tam něco takového je. Takže cesta naslepo. Na to padne alespoň prvních 20 pokusů.

Dostanete se zázrakem na loď a rozstřílejí vás mechové, když se zaseknete do zdi. V klaustrofobické místnůstce musíte namačkán rozstřílet asi 5 mechů. Na to padne dalších 20 pokusů. Když se mi povedlo konečně mechy rozstřílet a zničit generátor, zasekl jsem se na cestě zpátky v únikové díře a loď se mnou bouchla. O dalších 20 pokusů později jsem dírou konečně prolezl, ale nevšiml jsem si , že mám natočený trup jinam než nohy a vystřelil jsem se do vesmíru. Během mise nejde ukládat. Prostě frustrace jak hrom. Těžká designérská bota.

O misi pod mořem, kde si nemůžete vybrat mecha a zbraně ani nemluvě. Celou misi koukáte na jednu barvu. Díky bohu za zjednoduššení pohledu. Úzký chodby na konci téhle mise mi ničily zdraví. Jinak je tenhle datadisk dobrý. Dost nových mechů a zbraní. Zvláště jsem si oblíbil dalekonosnou raketu Arrow IV. Ostatní mise jsou zábavné a je jich dost.

Škoda té grafické neodladěnosti. Hrál jsem dosbox verzi v rozlišení 1024x768. Třeba je to v jiných verzích hry lepší.

Pro: nový mechové, nové zbraně, dost zábavných misí

Proti: 2 šílené mise mi zničili požitek z hraní, zasekávání se do textur