Master of Orion 3

25.02.2003

Kdesi v koutě galaxie hvězdného systému Orion se hráč, v osobě vládce malého národa, ujímá vedení svého lidu ve snaze o ovládnutí celé planety. Následně se mu planeta stane těsnou a je nutná expanze hlouběji do galaxie. Nejdříve jde o její průzkum, poté o zakládání nových kolonií a základen. Logicky pak dojde k setkání a střetu s dalšími civilizacemi a rasami. Tehdy musejí přistoupit ke slovu zbraně; v případě, že je protivník nepoddajný, musí dojít k jeho trvalému zničení...

MOO3 je dalším tahovou strategií v sérii a snaží se navázat na popularitu předchozích částí, o čemž svědčí snaha o zachování původních principů. Hvězdná mapa navazuje ve svém zpracování na předchozí části, rozrostl se počet ras a civilizací na 16, které má hráč na výběr a každá těží z určitých vlastních výhod a předností (humanoidní, insektoidní, případně kybernetické rasy). Hra nabízí přes 300 různých technologií, které slouží ke kolonizaci planet, boji s nepřáteli, výzkumu galaxií a prostředí nově objevených světů. Rozsáhlé možnosti volby nabízí také komunikační sektor umožňující vedení diplomacie a komunikaci s ostatními rasami. K samozřejmosti už patří možnost ovládání ekomomiky nebo výzkumu.

Zajímavou novinkou je jistě Orion Senate, ve kterém má zastoupení každá z mezigalaktických ras včetně původních Orioňanů. Senát projednává, schvaluje zákony a pravidla, projednává spojenectví mezi rasami nebo vyhlašuje války. Předchozím dílům chyběl multiplayer, MoO3 nabízí hru pro 2-8 hráčů, kdy tahy všech hráčů probíhají současně.

Co jsem cetl tak docela propadak a kdyz jsem to videl tak si rikam zlata dvojka...Jako sice to ma novej kabatek-grafika, ale prijde mi to s prominutim hnusný.