Marvel Snap

18.10.2022
22.08.2023

free to play

Sokovské náměstí skrápí prudký déšť. Zatímco na jeho jedné straně se připravují Iron Man se Squirrel Girl a Doctorem Doomem, na druhé jsou již nachystaní Venom a Storm. Ne, to nejsou vlhké sny fanouška komiksů ze stáje Marvel, k takovým situacím dochází v online karetní hře Marvel Snap. Dva hráči v ní soupeří o kontrolu tří různých území pomocí karet superhrdinů. Po šesti kolech vyhrává ten, kdo má větší sílu alespoň ve dvou lokacích. Pokud se to nepodaří ani jednomu z protivníků, tak se porovná síla všech vyložených karet.

Hra se vyznačuje zejména velmi krátkou hrací dobou. Souboje trvají převážně tři až pět minut a herní balíček se skládá pouze z dvanácti karet. V současnosti existuje jenom jeden herní mód, který připomíná kompetitivní režimy jiných obdobných karetních her. Hraje se v něm o kostky, které umožňuji postupovat úrovněmi a hrát s čím dál tím lepšími hráči. Během soubojů je možné zdvojnásobit počet kostek, o které se hraje. Protivník může navýšení přijmout a pokračovat ve hře anebo se může stáhnout a ztratit původní počet kostek. Závěrečné vyhodnocení souboje taktéž zdvojnásobí toto množství. Může se tak hrát jen o jednu ale i až osm kostek.

Tak konečně PC (Steam) update. Drop karet se trochu zlepšil (pořád to není dostatečné imo, ale možná jsem jen namlsaný z Runeterry). Pořád taky platí, že první měsíc hraní je jeden velký tutoriál, protože člověk potkává hromadu zakamuflovaných botů a skutečný matchmaking začíná až kolem levelu 500.

• Android 80
Marvel Snap jsem se i přes spoustu reklam, které byly opravdu všude, dlouho vyhýbal. Ale po jeho úspěchu na The Game Awards jsem si říkal, že by to přece jen asi za zkoušku stálo. A taky stojí!

Ano, jedná se sice o zas další kartičkovou hru, ale je to něco úplně jiného, než na co jsem v tomto žánru doteď narážel. Pravidla si osvojíte během pár minut a pak už jen s každým dalším zápasem pilujete svou taktiku. Odemykání nových karet je ze začátku celkem rychlé, ale ne moc na to aby jste jimi byli přehlceni a nevěděli co jaká dělá. A díky stálému přílivu nových hráčů vás hra spolehlivě páruje s hráči s podobným postupem ve hře a nestane se tak, že by jste hráli proti někomu s výrazně lepším balíčkem než je ten váš.

Ale tím dle mě největším plusem této hry je délka jednotlivých zápasů, která se pohybuje okolo 3-5 minut. Pokud už vás tedy nebaví znovu a znovu scrollovat Instagramem nebo Redditem, když zrovna sedíte v autobuse, nebo v čekárně můžete si jen rychle zapnout Snap. Riziko, že zápas nestihnete dohrát než budete muset uklidit telefon je minimální.

Denní a season pass mise jsou pak jen pomyslná třešnička na dortu, která vás může přesvědčit hrát jiným způsobem, než jste zvyklí a získali jste tak herní měnu. Ta ale slouží pouze k vylepšení vizuálu vlastněných karet a není tedy třeba se obávat toho, že by platící hráči měli výhodu nad ostatními.

Marvel Snap je tak výbornou, nenáročnou, ale chytrou mobilní hrou na vyplnění volných chvil.

Pro: Délka zápasů, Systém odemykání nových karet

Proti: Lehká repetetivnost, která se ale dostavuje u každé karetní hry