Martian Gothic: Unification

30.04.2000
04.11.2001

V roce 2017 byla na Marsu vybudována výzkumná stanice Vita Base. Jejím úkolem bylo objevit, zda na planetě dříve existoval život. Nyní je rok 2019 a stanice už 10 měsíců mlčí. Její poslední zprávou bylo varování: "Zůstaň sám, zůstaň naživu." Ve hře se ujmete role tří postav, které byly vyslány situaci prošetřit. Již brzy zjistíte, co varování znamenalo. Postavy se totiž nesmějí za žádnou cenu setkat. Po příjezdu byly nakaženy bakterií, která zabila a zmutovala většinu osazenstva stanice. Pokud se setkají, čeká je stejný osud. Zbytek posádky stanice tvoří oživlé mrtvoly. Vaším úkolem bude odhalit, co přesně se zde stalo. A přežít.

Co se ovládání a hratelnosti týče, hra by se dala hra přirovnat k raným dílům hororové série Resident Evil, zvláště pak jejímu třetímu dílu. Najdeme zde stejně koncipovanou kameru i akci samotnou, malý inventář i truhlice schopné "transportovat" předměty (po vložení předmětu do truhly si jej lze vzít z kterékoliv další truhly ve hře).

@Tulareanus (18.07.2023 21:22): Jo, dnes už asi není o co stát, kor když od té doby vyšla spousta lepších her s podobnou hratelností. Já teda zkoušel rovnou PS1 verzi, která by měla být o něco přívětivější. Nicméně i tak je to prej docela těžká a frustrující věc. Ovládání a pomalé tempo asi nebude jediný problém ve výsledku. :D

@Charllize (18.07.2023 21:33): Parasite Eve mám rozhodně v hledáčku taky a je to jedna z priorit co se PS1 her týče. Snad dám brzy.