Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Mario Forever

08.11.2005
78
27 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Mario Forever je freeware klonem známé plošinovky Super Mario Bros., která vyšla jen pro NES (Nintendo Entertainment System), v níž italský instalatér zabíjí pomocí skoku na hlavu různé příšerky. Těšit se můžete na zneškodňování želv, které se po skoku schovají do svého krunýře a pokud jsou mezi dvěma překážkami, odráží se jejich krunýř od jedné překážky ke druhé a vy se jim musíte vyhnout nebo se vám musí podařit skočit na ni znovu, aby byla smrt zaručena. Želv ve hře najdete více, každá má trochu jinou taktiku na to, jak vás zabít. Mnohem snadnější je zneškodnit chodící houbu, na kterou stačí jednou skočit. Ve hře objevíte spoustu tajných sekcí, pokud se podíváte do trubek, které potkáte cestou. Musíte si ale dávat velký pozor na masožravé kytky, které čas od času z trubek vylézají. V každém zámku na vás čeká drak, jehož však není snadné zabít, ale pro záchranu princezny uděláte vše.

Pokud se vám bude zdát, že je Mario příliš malý či bezbranný, stačí najít speciální kostku, na které je otazník. Po jejím rozbití – samozřejmě jak jinak, než hlavou - na vás vyskočí jeden z možných bonusů. Když na vás z kostky vyskočí malá muchomůrka a podaří se vám ji chytit, tak vyrostete. Když jste velcí, můžete najít větší kytku, se kterou se stanete silnější a můžete na příšery útočit skákajícími ředkvičkami, kterých budete mít dostatek. Nebo můžete najít speciální řepu, která se vám bude velmi hodit k rozbití cihel a pak se můžete těšit na bonusové části hry. Pokud naleznete zelenou kouli, budete rychleji běhat a doskočíte výše. Se štěstím můžete narazit na hvězdu, s níž se stanete na krátký okamžik nesmrtelnými.

Když budete po dobu vaší pouti sbírat všechny peníze, budete mít vždy dostatek života, protože za 100 mincí získáte jeden život. V každém levelu lze najít zelenou houbu, která vám dodá život. Pozor však na fialové houby, které mají opačný účinek. Tyto bonusy můžete využívat do doby, než bude nějaký útok příšer úspěšný.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.