Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Mario + Rabbids Kingdom Battle: Donkey Kong Adventure

26.06.2018
85
5 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
rozšíření
Multiplayer
ne

Donkey Kong Adventure je plnohodnotné rozšírenie pre Mario + Rabbids Kingdom Battle. Hráčom prináša kompletne novú kampaň za novú sadu hrdinov (mínus Rabbid Peach) a ako už názov napovedá, tentoraz sa v hlavnej úlohe objavuje samotný Donkey Kong.

Na rozdiel od hlavnej hry má hráč k dispozícii vopred danú skupinu hrdinov. Už spomínaného Donkey Konga, ktorý sa dokáže rýchlo presúvať po lianách v rámci bojiska a hádzať vražedné banánové bumerangy, dopĺňajú dvaja šialení členovia rodu „raving rabbid“. Prekrásna, úžasná a trochu individualistická Rabbid Peach, známa už z hlavnej hry. A...králik dôchodca, rabbidí verzia Cranky Konga, trošku nervák s palicou, na ktorú si netrúfne ani ta najlepšia brokovnica. Okrem toho s ňou dokáže na nepriateľov strieľať rovno zo vzduchu.

Toto všetko je doplnené množstvom nových hádaniek, zbraní a unikátnych výziev, ktoré hráč môže (ale nemusí) plniť – takzvané Banana Zones a jeden veľký klasický puzzle (najprv však musíte nájsť všetky jeho kúsky).

Hudbu k tomuto DLC má opäť na svedomí Grant Kirkhope.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • Switch 85
Kvalitní přídavek, který odbočuje od hlavního příběhu v základní hře a který mě zanesl do prosluněného (alespoň zpočátku) tropického ráje plného banánů a ...králíků. Rozšíření přináší dvě nové postavy a vypůjčuje si starou známou Rabbid Peach ze základní hry. Tyto nové postavy mě opravdu bavily a obzvlášť Donkey Kong se tvůrcům povedl, jelikož nabídl o trochu jiné hraní než s jinými postavami. Umí totiž sbírat věci (včetně nepřátel či spojenců) z bitevního pole a házet je po nepřátelích a také využívá i liány (tedy pampelišky), na kterých se umí zhoupnout a zvětšuje svůj rozsah pohybu. Hra s ním je tak více variabilní a byla radost vymýšlet jeho kolo akce.

Pozitivně mě překvapila délka hry, která se ještě více natáhla díky četným hádankám. Trochu mi bylo líto, že většina z nich se sestávala z posouvání bloků po kluzkém povrchu a nutnosti je nasměrovat na určité místo. V základní hře jsem z těchto typů hádanek úplně nadšená nebyla a tady jsem je měla na každém rohu. Na druhou stranu oceňuji i zapojení některých nových typů hádanek, které byly v rámci hlavního postupu, jako je například nasměrování toku vody do určitých vodních kanálů, hudební hádanka či ta s totemy.

Humor nezklamal ani v rozšíření a opět jsem se několikrát zasmála. Z hudby jsem byla zpočátku nadšená stejně jako v základní hře, ale postupem času mi přišla méně zapamatovatelná a méně výrazná. V základní hře se mi líbila více.

Myslím, že koho bavila základní hra, tak nebude zklamaný, pokud sáhne po tomhle rozšíření.
+12
  • Switch 85
Více téhož.

I tak by se dalo popsat tohle DLC a odkázat vás na můj komentář k původní hře.
A rozdíly oproti základní hře si můžete přečíst v popisu. Mě tak zbývá se jen podělit se o dojmy z hraní. A ty byly hlavně z počátku smíšené. Mezi hraním základní hry a DLC totiž uplynulo nemalé množství času a já tak pozapomněl jak některé aspekty ovládání, tak nejrůznější taktické fígle. První kroky tak nebyly toliko o souboji s nepřáteli, jako se sebou samým. Hned od začátku pozitivně pak působil humor, stejně jako v původní hře, i zde je spíš laskavý a mile parodující. S postupujícím časem jsem kouzlu hry a jejího světa propadal čím dál více a po závěrečném souboji jsem tak ocenil, že hra nabízí další výzvy. Přece jen se mi ještě mé hrdiny nechtělo opouštět.
Tohle DLC prostě stojí za to. Nepřináší žádnou revoluci, ale jde o poctivý nášup s několika příjemnými novinkami. Pokud vás bavila původní hra, neváhejte. A pokud ji ještě nemáte a uvažujete o koupi – kupte rovnou kompletní edici.

Pro: další dávka zábavy a humoru

Proti: nepřináší nic zásadně odlišného

+10