Maluch Sim

2002

freeware

Pod názvem Maluch Sim se skrývá freewarový simulátor jízdy v dnes už legendárních vozech značky Fiat polské výroby. Na výběr máte ze dvou tras (Default, Race) a tří druhů Fiatů (126 650 Sport, 126 650E a 126 700 BIS). Před každou jízdou lze zvolit, zda chcete na trase mlhu či plnou viditelnost. Hra neobsahuje žádné počítačem ovládané soupeře. Na první trati jezdíte na čas a na druhé si zdokonalujete své řidičské schopnosti. Trať vypadá skoro jako cvičná dráha v autoškole. Při jízdě máte na výběr ze dvou pohledů kamery a dvou typů převodovky (poloautomatická, manuální).

Součástí Maluch Sim je také editor tratí. Grafické zpracování hry, i ozvučení a jízdní vlastnosti vozů jsou solidně zvládnuty na to, že se jedná o výtvor jediného člověka, Mateusze Ryczka z Varšavy.

Fiat 126, Polski Fiat 126p nebo Maluch, to všechno jsou označení automobilu, kterému se u nás přezdívalo polský Fiátek. A právě tomuto vozidlu se věnuje polská hra Maluch Sim.

Je to ideální titul na vyblbnutí a když jsem se chtěl projet v nějaké arkádě, ale neměl jsem chuť na nic velkého, Maluch Sim mě na chvíli zabavil. Bohužel mě obě trati brzy omrzely a jelikož hra nenabízí moc dalších možností, brzy jsem s ní skončil. Jasně, je tu editor, ale já si radši užívám již vytvořené dílo, než abych trávil čas nad jeho vymýšlením.

Pro: polský Fiátek, na chvíli zabaví

Proti: málo tratí, málo vozidel, chybí soupeři