Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Majin and the Forsaken Kingdom

Majin: The Fallen Realm

90
1 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > akční adventura *
akce > 3rd person akce
akce > bojová
akce > stealth akce
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
23.11.2010 PS3X360
Vývojáři:
Game Republic
The greatest alliance between man and monster is forged.

Bylo jednou jedno vzkvétající království, kde lidem nic nechybělo a přesto chtěli stále více. Úplně zapomněli na skrovné počátky předků a v pohodlí biedermeierovsky zdobných příbytků s věžičkami tak sny o štěstí postupně vytěsnilo celodenní snění o mamonu. Noční osvětlení dlážděných ulic, obydlí i pohon strojů v továrnách si žádaly své a nikým nechtěná, smolně černá substance odkapávající z mašinérie se po staletí uklízela pod zem. Jedné osudné noci však temnota vzelnula zpět a zachvátila všechny, kteří nestačili z království uprchnout. Od té doby uplynulo už tisíc let a neštěstí zůstaly ušetřeny jen okolní hvozdy, odkud přichází kurážný zlodějíček Tepeu. Není první, koho přilákaly pověsti o zakleté princezně, avšak objev dobráckého tvora Teotla mládenci zvýší šance na to, že bude jednou moci o svém dobrodružství vyprávět ostatním.

Multižánrová pohádka pro dospělé s ekologickým poselstvím začala vznikat už nějaký čas před velmi zdlouhavě vyvíjeným The Last Guardian (2016). Oba japonské tituly spojuje AI partner, bez něhož se na nelineární avšak neotevřené mapě daleko nedostanete. O krátký meč přijdete záhy a vaší zbraní se stane podlouhlá skoba s okem na řetěz, který hromotluka do vašeho příchodu poutal, obr navíc pohlcuje temnotu z poražených nepřátel. Černotou olepené figury někdejších obyvatel království s groteskními maskami na obličejích, už díky tomu znovu nepovstanou. Postup ukládáte u bělostných sloupků, občasné spočinutí pod korunou z nějakého ze stromů života v Teotlovi probudí vzpomínky na minulost. Vašemu strážci udělujete příkazy související s postojem k boji a improvizovanými pastmi typu provalení zdí nebo povalení sloupu.

Ze soubojů a truhel získáváte modré Life a červené Friendship shards, v noci se objevují Memory shards . Levelujete oba dva, on navíc nabývá síly skrze plody velkého ovoce. Přes sto truhel po mapě skrývá již zmíněné úlomky, ale také sedm oblečků pro vás a společníka. Dělí se podle části těla, přidávají vám bonusy a mohou být libovolně kombinovány s kusy z ostatních kolekcí. Vyrostli jste v lese mezi zvířaty, rozumíte tedy jejich řeči. Cestou narazíte na drobné hlodavce a pěvce, jež se odvážili proklouznout či přilétnout na prokletou půdu království Q'markaj, aby vám s předstihem vyštěbetali vše, co vyzvěděli. S obrovitým ochráncem v zádech projdete místa jako například bujnou zelení zarostlé palácové zahrady, drahokamové doly či třeba pískem zaváté přístaviště. Vstupu do paláce brání čtvero pečetí, zlomit je vyžaduje zničit čtveřici temných generálů...

Ještě týž rok v prosinci se nerozluční kumpáni dočkali DLC s podtitulem Challenge Pack.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.