Mageslayer

24.09.1997

Mageslayer je středověká 3D akce viděná pohledem shora, svým enginem vycházející ze hry Take No Prisoners.

Příběh hry vypráví o klanu Mageslayerů, skládajících se z neobyčejných bytostí schopných používat magii a převtělování. Členové klanu čerpají svou energii ze dvou vzácných artefaktů SunOrb a StarStone a jejich úkolem je ochraňovat všechny obyčejné smrtelníky před bandou černých mágů, kteří je zotročují. Při poslední bitvě mezi Mageslayery a černými mágy se však StarStone rozbil a jeho fragmenty zmizely. Do toho vstupuje hráč, aby všechny části StarStonu našel a porazil pět černých mágů, kteří jednotlivé fragmenty střeží.

Na začátku hry má hráč možnost vybrat si z několika postav, které se od sebe liší svými vlastnostmi (síla, odolnost, obratnost, množství many, životů atd.) a také svou jedinečnou zbraní. Na výběr je Warlock z klanu Chaos, Earthlord z klanu Earth, ArchDemon z klanu Inferno a Inquisitor z klanu Redemption.

Celá hra je rozdělena do pěti rozsáhlých misí, které jsou rozděleny na několik úrovní; v té poslední je vždy hlavní boss a hráč se tak podívá do stok, ledových paláců, písečných pevností atd. Vedle spousty různých mechanizmů, klíčů a speciálních předmětů hráč nachází i kouzla, která mu usnadní boj s nepřáteli, avšak každá postava ovládá jiné magické síly, a tak některá kouzla mohou používat jen některé postavy.