Lost Kingdoms

Rune, Rūn

27.05.2002

Tam, kde ještě včera stál les, dnes stojí mlha. Přesněji zeď z mlhy, předzvěst blížícího se zla. Ti odvážnější zkusili zdí projít, ale už se nikdy nevrátili zpět. Postupně tak mizí veškerý život a kdysi prosperující vesnice je obklopena mlhou. Všechna království v okolí se snaží situaci vyřešit, ale marně. Král země Argwyll, odhodlaný situaci řešit na vlastní pěst, je jednoho dne nezvěstný a jeho dcera Katia, vybavena runou, díky níž dokáže vzdorovat monstrům v mlze, se vydává na záchranu svého otce a možná i celého království.

Lost Kingdoms je third person RPG s unikátním soubojovým systémem. Ten využívá karty v reálném čase a hráč se tak musí vyhýbat nepřátelům, jelikož sama Katia bojovat nemůže. V praxi to vypadá tak, že jednotlivé karty představují bojovníky s různými elementy, které lze zhmotnit na bitevním poli tažením dané karty a takticky tak reagovat na dané typy nepřátel dle působnosti elementu. Jednotlivé karty je samozřejmě možno během hry nacházet, kupovat či vytvářet recyklací těch nepotřebných. Dokonce lze udělat i ze slabých nepřátel kartu pro vlastní použití. Systém zkušeností je pak zaměřen na jednotlivé karty dle využívání v boji, což pak dává daným typům nové možnosti. Multiplayer pak nabízí souboj dvou hráčů s vlastním balíčkem karet.

O rok později se hra dočkala i pokračování Lost Kingdoms II.

@Charllize (29.08.2018 13:10): Hah, tak jsem nad tím nepřemýšlel, ale máš recht. :D

Ale ne, já jsem celý život PC (západním) hráčem a jelikož jsem si vědom, že mi unikla spousta dobrých her, tak se to snažím trochu změnit a doplnit si vzdělání.