Dohráno. Oproti technicky vyvedeným a příběhové rozpačitým Secret Files opravdu stěžejní plusem je příběh, kde je vidět, že to mělo nějakou předlohu. Ten systém/engine hry je stejný a podle mého docela povedený (i ten největší zásek je díky zobrazování možných kombinací maximálně na 5 minut). Hru jsem chtěl původně hrát v němčině, ale tady se to vyloženě nehodí. Hrajete za bývalého vojáka britské armády, proti vám jsou němci a pohybujete se z větší části v britských koloniích a v Německu jen jako britský turista/novinář v přestrojení. Nejhezčí prostředí je jednoznačně ten Hong Kong na začátku, Olympiastadion a Wewelsburg jsou hodně atraktivní lokace, ale ne úplně využitý. Bohužel puzzlově tu taky nějaké reminiscence na Secret files jsou, zase půlku hry různým způsobem napodobujete drobný do automatů na bonbony abyste z nich udělali čistící prostředek, přilepili si s nimi falešný knírek atd...přitom pracujete pro lorda co je velitelem britské armády a cestujete po celém světě... boha jeho. Trochu to zachraňují proměny prostředí v čase, kdy mi to trochu připomnělo Chrono Trigger. Hodně příjemné bonusy po dohrání, zpřístupní se vám začátek prototypu, možnost znovu nakopat zadek nacistické flundře v kung fu nebo puzzle s charaktery Secret Files.
@Fingon (26.10.2013 12:38): No a co neudela pet let v nemecky hovorici firme a zaroven sest let ve Vidni. Konecne dohrano, a jeste k tomu v Nemcine. Geheimakte a Puritas Cordis a Sam Peters jsem dal taky nemecky a jestli to pujde, tak tahle pojedu i Geheimakte 3 a Black Mirror 3.

Komentar psat nebudu, jsem rad, ze jsem to po letech konecne dohral. Jen bych se zminil, ze Lost Horizon byla puvodne kniha napsana ve tricatych letech (kterou jsem necetl), ktera pak byla Frankem Caprou zpracovana jako dobrodruzny film (ten jsem videl, i kdyz se nedochoval cely a i ta verze, ktera je dostupna, postrada misty obraz).

Zajimave bylo i to, ze hrdinkou hry mela byt puvodne Kim (soude dle puvodni verze dostupne v bonusech) - no a mozna bych zminil i to, ze Piri Reis skutecne existoval, stejne ako ta mapa...
No.. trochu mě to děsí - "Classical and cutting edge - Lost Horizon 2 for the first time does not only stay true to the characteristic control via Keyboard and Mouse, but also gives the players the possibility to switch on the fly while in game to “WASD” or Gamepad controls. This way, everybody has the option to play it “old-school” or just lean back and experience the whole game with Gamepad controls"
@Drolin (26.10.2013 09:28): hm, zajimalo by mne, jestli by se to dalo vztahnout i na originalni jazyk hry, totiz nemcinu. Mam jakesi demo v ramci kolekce Geheimakte Sammelbox (Secret Files: Tunguska a Puritas Cordis). Tunguzku v nemcine davam horko tezko, tak jak bys to srovnal s Lost Horizontem?
@Can (26.10.2013 09:20): Nevidím důvod, proč by neměla.

Pokud jde o nahrazení několika souborů, které jsou stejné u všech verzí.

(mimo to, Lost Horizon slouží kvůli své základní jazykové stránce a relativně velkému počtu textu i jako ideální titul na hraní v aj)
Tak postGrayMattersky adventury to u Tebe koukam budou mit tezky.. Ale rozumim, ja ted poprve rozehral Memento Mori, ale i kdyz se mi treba to 3decko i interface docela libi, tak pribehove na nule, abych se dostal alespon nekam, musel jsem se do toho vylozene nutit.. Uz aby tu byl posledni Black Mirror
Tak nevím, jestli je zážitek z GM ještě příliš intenzivní, ale...nějak mě tohle nebaví. Technologicky absolutně bez chybičky, tempo nezvykle rychlé, dialogy zábavné...akorát ten příběh je snad až příliš velký klišé, resp. na adventuru příliš nezajímavý...hrubým odhadem jsem v půlce (právě jsem načal čtvrtou kapitolu), a nějak se necítím motivován hrát dál. :/